droPrinter – drukarka do smartfonów

droPrinter to drukarka dedykowana smartfonom, która pozwoli na przenośne drukowanie różnych treści, w dowolnym miejscu i czasie.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/droprinter/droprinter-the-worlds-first-smart-phone-printer/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Gadżet daje możliwość wydrukowania dowolnej rzeczy wyświetlającej się na ekranie smartfona. Wiadomości, strony internetowe czy obrazy, wszystko, bez żadnych ograniczeń. Twórcy urządzenia zapewniają, że jest to pierwszy, tego typu produkt na rynku.

DroPrinter

Niewątpliwą zaletą droPrinter jest jego kompaktowy rozmiar, prostota i wygoda użytkowania. Wystarczy go włączyć, połączyć ze smartfonem i już w ciągu kilku sekund można rozpoczynać drukowanie. Zamontowany wewnątrz akumulator, ma wytrzymać 120 godzin standardowego użytkowania, co przekłada się na 7 godzin ciągłego druku. Trzeba przyznać, że to bardzo przyzwoite osiągi.

droPrinter

Aplikacja, która pozwoli na drukowanie, dostępna jest dla systemów Android oraz iOS. Jedynym mankamentem urządzenia jest fakt, iż do korzystania z niego należy wykorzystać papier termiczny. Pomysłodawcy zapewniają jednak, że jego cena jest całkowicie przystępna. W chwili obecnej, autorzy projektu zbierają fundusze aby móc uruchomić produkcję seryjną droPrinter. Cena urządzenia w przedsprzedaży wynosi 80$.