Dotykowy stolik komputerowy od Moneual

W dniach: 8-11 stycznia 2013, koreańska firma „Moneual” zaprezentowała swój nowy produkt: komputer z dotykowym ekranem wbudowany w kawiarniany stolik.

Moneual_Touch_Table_PC_2Urządzenie to idealnie nadaje się do użytku w restauracjach i kawiarniach, a także w hotelach, szpitalach czy na lotniskach. Klienci mogliby od razu po zajęciu swojego miejsca przejrzeć menu i złożyć zamówienie. W trakcie oczekiwania na jego realizację, mogliby umilać sobie czas grami zainstalowanymi w komputerze bądź surfowaniem po internecie. Po zakończeniu posiłku nie byłoby potrzeby czekania na pojawienie się kelnera z rachunkiem, gdyż płatności można dokonać od razu – za pomocą stolika.

Moneual_Touch_Table_PC_3Takie rozwiązanie eliminuje problem czekania na pojawienie się zabieganego kelnera w celu przyjęcia zamówienia czy płatności. Jego praca ograniczałaby się jedynie do przynoszenia posiłków, co usprawniłoby funkcjonowanie restauracji. Zbędne byłyby również książeczki z menu. Nie zdarzałyby się także pomyłki w zamówieniach, które niestety dość często pojawiają się z powodu tzw. „czynnika ludzkiego”.

Moneual_Touch_Table_PC_4Najbardziej korzystną stroną takiego unowocześnienia jest usprawnienie pracy oraz podniesienie standardu lokali używających przedstawionego powyżej urządzenia. Nie stanowi ono również zagrożenia dla pracy kelnerów, gdyż nie przejmuje ich wszystkich obowiązków. Należy jednak pamiętać, iż po wprowadzeniu na rynek nie będzie to z pewnością tani sprzęt. Pozostaje więc czekać z cierpliwością na dalszy rozwój wydarzeń.

źródło: http://www.moneualusa.com