Do Biedronki trafiła dmuchawa do liści znanej marki producenta samochodów

Do oferty sklepu internetowego Biedronka Home trafiła dmuchawa do liści z funkcją odkurzacza. Cena jest niska, a tym samym kusząca dla tych, którzy potrzebują jej do sprzątania podjazdów i chodników już od początku jesieni. Jaką ma specyfikację?

Jesień na dobre rozgościła się w Polsce już we wrześniu, a wraz z tą porą roku pojawiły się tony spadających liści. Te z kolei są zmorą wszystkich, którzy uwielbiają swój ogród w nieskazitelnym stanie. Najbardziej naturalną kolejną rzeczy byłoby zostawienie ich na ziemi, część z nas jednak decyduje się na regularne usuwanie suchych liści z podjazdów, chodników i ogrodów. Można to zrobić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest zakup grabi i usuwanie liści za pomocą siły własnych mięśni. Drugą opcją jest wykorzystanie zaawansowanej technologicznie alternatywy takiej jak dmuchawa do liści.

Doskonale rozumieją to przedstawiciele popularnych dyskontów, którzy do swojej oferty wprowadzają także takie urządzenia jak odkurzacz czy dmuchawa do liści. Nie inaczej ma miejsce na stronie internetowej sklepu Biedronka Home, gdzie pojawił się elektryczny odkurzacz do liści marki Hyundai. Spójrzmy najpierw na jej specyfikację i co mówi o niej producent.

Hyundai
Elektryczna dmuchawa do liści, odkurzacz

Hyundai
Elektryczna dmuchawa do liści, odkurzacz

Na stronie znajdziemy taki opis:

Elektryczny odkurzacz do liści, dmuchawa marki HYUNDAI to bardzo wydajne urządzenie z funkcją kontroli prędkości o mocy 3200 W, które pozwoli na sprawne i efektywne uporządkowanie powierzchni ogrodu oraz na rozdrabnianie liści. Duża siła wydmuchu powietrza oraz funkcja kontroli prędkości wydmuchu gwarantują maksymalną funkcjonalność i żywotność dmuchawy. Z kolei ergonomiczny uchwyt oraz kółka ułatwiające prowadzenie zapewniają wygodę i bezpieczeństwo pracy. W zestawie z dmuchawą znajdziemy 2 worki o pojemności 40 l.

Elektryczny odkurzacz do liści HYUNDAI jest łatwy w obsłudze oraz w utrzymaniu i świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie, zarówno do użytku prywatnego jak i profesjonalnego.

Parametry techniczne:

  • Prędkość bez obciążenia: 10000-15000 obr./min.
  • Maksymalna prędkość wydmuchu: 250 km/h
  • Maksymalna siła podmuchu: 642 m³/h
  • Funkcja kontroli prędkości
  • Objętość po zmieleniu: 10 : 1
  • Ergonomiczny uchwyt
  • Kółka ułatwiające prowadzenie
  • W zestawie: odkurzacz do liści, worek 40 l x 2

Cena w sklepie Biedronka Home: 249 zł

Dmuchawa do liści Hyundai – elektryczna, czyli jaka?

Aktualnie na rynku dostępne są trzy rodzaje dmuchaw do liści: akumulatorowe, elektryczne oraz spalinowe. Wybór jest tak duży, że wielu z nas zadaje sobie pytanie jaką dmuchawę wybrać?„. Otóż odpowiedź nie jest taka oczywista, gdyż wszystko zależy od potrzeb i możliwości finansowych.

Dmuchawa elektryczna, czyli taka jaką jest model Hyundai stanowi najtańszą grupę urządzeń służących do czyszczenia naszych chodników i podjazdów. Przyjęło się, że są one tańsze, wygodniejsze w użyciu oraz konserwacji niż spalinowe odpowiedniki. Co ważniejsze jednak, charakteryzują się również cichą pracą silnika oraz mniejszym wpływem na pogarszający się stan środowiska naturalnego. Niestety, nie są one wolne od wad. Zazwyczaj niska cena stoi za słabym silnikiem o niewielkiej mocy oraz koniecznością podłączenia do stałego źródła zasilania. Trzeba więc mieć na uwadze ograniczone ruchy oraz możliwość plątania się kabla między krzakami i drzewami. Biorąc to wszystko pod uwagę, dmuchawa elektryczna polecana jest posiadaczom małych i średnich ogródków przydomowych o powierzchni wynoszącej do 500 m2

dmuchawa-do-lisci

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na prędkość strumienia powietrza wyrażanej w jednostce km/h. W przypadku dmuchawy do liści Hyundai wynosi ona 250 km/h. Następnie spojrzeć także na wagę urządzenia, która zbyt duża mogłaby wpływać na wygodę użytkowania. Według producenta sprzęt marki Hyundai ważyz około 2,7 kg. Jest to równowartość małego worka ziemniaków.

Na samym końcu warto zastanowić się nad funkcjami. Niektóre dmuchawy do liści posiadają możliwości rozszerzone o funkcję odkurzacza oraz rozdrabniania. W przypadku dmuchawy do liści Hyundai możemy liczyć na funkcję kontroli prędkości o mocy 3200 W, która pozwala sprawnie sprzątać oraz opcję rozdrabniania liści. Poza tym dmuchawą można łatwo operować za sprawą ergonomicznego uchwytu oraz kółek ułatwiających prowadzenie. W zestawie znalazło się miejsce na dwa worki o pojemności 40 l.

Hyundai
Elektryczna dmuchawa do liści, odkurzacz

Dmuchawa do liści Hyundai – warto kupić, czy nie?

Odpowiedź na to pytanie zależy od naszych potrzeb. Jeżeli posiadamy niewielką przestrzeń, którą chcielibyśmy sprzątać z opadających liści, a przy tym mamy w planach robić to raczej sporadycznie – to tak. Niestety, urządzenie nie nadaje się do bardzo długiej pracy sprzątania chodników i podjazdów.

Aktualizacja 30.09.2022

Niestety, na dzień dzisiejszy (30 września 2022 r.) produkt został wyprzedany ze sklepu online Biedronka Home. Artykuł zostanie zaktualizowany, kiedy sytuacja ulegnie zmianie.

Aktualizacja 4.10.2022

Produkt nadal nie wrócił do oferty sklepu Biedronka Home. Ponadto sprawdziliśmy, że ten sam model nie jest dostępny w żadnym innym popularnym sklepie online.

Aktualizacja 6.10.2022

Wygląda na to, że produkt najprawdopodobniej już nigdy nie wróci do oferty sklepu Biedronka, gdyż dmuchawa zniknęła na dobre z wyszukiwarki Biedronka Home. Warto zauważyć, że gdyby w planach było przywrócenie produktu, to wyświetlałoby się powiadomienie o treści:

Produkt chwilowo niedostępny

Na dowód przytaczamy zrzut ekranu przedstawiający wyszukiwanie za pomocą nazwy na stronie sklepu internetowego Biedronka Home. Widać na nim, że elektryczna dmuchawa do liści marki Hyundai na dobre zniknęła z jawnej bazy danych i najprawdopodobniej nigdy już nie wróci. Jako ciekawostkę podamy, że za pomocą bezpośredniego linku nadal jest możliwość podejrzenia strony produktowej urządzenia.

Gdyby sytuacja uległa zmianie poinformujemy o tym za pomocą aktualizacji artykułu. Tymczasem zapraszamy do przeczytania naszego przeglądu oferty sklepu online, gdzie znajdziecie wiele perełek. Aby przenieść się do artykułu przeglądowego wystarczy kliknąć link tutaj.