Do Action powraca ubiegłoroczny hicior – klimatyzator za parę stówek!

Ta sieć lubi zaskakiwać dobrymi ofertami. Rok temu jednym z największych hiciorów był klimatyzator z Action w przystępnej cenie. Okazało się, że produkt wrócił, a dodatkowo – jego cena nie wzrosła!

Pod względem temperatur maj jest dziwnym miesiącem – noce są nadal raczej chłodne, podczas gdy w ciągu dnia bywa naprawdę ciepło. Przedstawiciele sieci Action doszli najwyraźniej do wniosku, że to najlepszy moment, by do oferty trafił już klimatyzator. Oczywiście, jak zawsze w Action, urządzenie ma przystępną cenę. Ale – czy ów klimatyzator jest wart tych pieniędzy?

Klimatyzator z Action – czy warto?

Action kojarzy się nam z niską ceną. Z kolei niska cena bywa synonimem kiepskiej jakości. Czy tak jest i w przypadku klimatyzatora z Action? Zapewne mało kto pamięta, że ów sprzęt gościł już na półkach tej sieci w ubiegłym roku. A zatem – mimo, iż nie testowałam tego urządzenia osobiście – mogę pokusić się o wniosek, że wszystko z nim w porządku, skoro dystrybutor postanowił uwzględnić go również w tegorocznej ofercie. Jedno jest pewne – rok temu to był prawdziwy hicior.

Warto zaglądać do tego popularnego sklepu, bo oferta już niebawem może zostać uzupełniona o kolejne produkty. Każdego roku, wraz ze wzrostem temperatur, półki Action zaczynają uginać się od wentylatorów, klimatorów i innych sprzętów, które latem mogą przynieść prawdziwe ukojenie. Już teraz możemy znaleźć tam niewielkie wiatraczki oraz niedrogie klimatory.

Klimatyzator Alpina

Urządzenie wyposażono w wyświetlacz LED, na którym wyświetlana jest temperatura, a także prezentowane są różne ustawienia. Co ważne, w zestawie jest pilot, pozwalający na zdalne sterowanie urządzeniem – zmiana trybu na nocny bez wychodzenia wieczorem z łóżka jest więc w pełni możliwa.

klimatyzator z Action

Jakie funkcje ma klimatyzator z Action? Urządzenie pozwala na regulację prędkości wentylacji, programowanie czasu pracy (do 24 godzin), a także wybór trybu chłodzenia. Co ciekawe, producent zachwala ten sprzęt jako potrafiący usuwać wilgoć z powietrza. Jednak nie mamy tu funkcji osuszacza, a funkcja ta wynika jedynie z faktu, że chłodne powietrze zawiera mniej pary wodnej niż ciepłe.

klimatyzator z Action

Producent określił wydajność tego sprzętu w BTU, czyli w brytyjskiej jednostce cieplnej. Wynosi tu ona 9000 BTU, co pozwala na stosowanie urządzenia w pomieszczeniach o metrażu do 60 m3.

Klimatyzator Alpina kupisz w sklepach sieci Action za 899 zł. Korzystnie? Na pewno tanio, jednak dopłacając niewiele więcej kupisz np. klimatyzator Clatronic CL 3671.

Klimatyzator Tristar

Powyższy sprzęt to niejedyna opcja, jeśli chodzi o ofertę Action. W tej popularnej sieci pojawił się też bowiem drugi klimatyzator. Tym razem jest to inny model. Ma moc chłodniczą na poziomie 9000 BTU i klasę efektywności energetycznej A. Od tego drugiego modelu nie różni się też ani kolorem, ani funkcjonalnością. Taka sama jest też jego cena – 899 zł.

klimatyzator trisar

Klimatyzator przenośny – jak zabezpieczyć okno?

Każdy, kto korzysta z klimatyzatora przenośnego, dobrze zna temat rury, odpowiedzialnej za odprowadzanie gorącego powietrza poza okno. Oczywiście, jej koniec da się wystawić po prostu na zewnątrz. Jednak aby klimatyzator pracował naprawdę wydajnie i spełniał oczekiwania użytkownika względem skuteczności, niezbędny jest specjalny kołnierz na okno. Montaż jest bardzo prosty – zwykle wystarczy przykleić na ramie specjalny rzep samoprzylepny (producenci dołączają go do zestawu). Następnie do niego przyczepiamy już właściwy kołnierz.

Drugim wariantem takiego zabezpieczenia jest uszczelnienie wykonane z tworzywa, jednak pod względem dokładności dopasowania do okna kołnierz tekstylny zdecydowanie wygrywa. I takie właśnie uszczelnienie znajdziemy w Action.

Kosztuje 29,99 zł – to naprawdę korzystna oferta. Jest zasuwany na zamek błyskawiczny, można więc umieścić wylot przewodu odprowadzającego gorące powietrze w niemal dowolnym miejscu. Nada się na nawet sporych rozmiarów okno.

Mało miejsca w domu? Wentylator z Action sprawdzi się nieźle

Ten stojący wentylator dzięki swojej konstrukcji doskonale sprawdzi się w nawet niewielkich pomieszczeniach. Dla osób posiadających naprawdę małe mieszkanie taki sprzęt może być dobrą alternatywą klimatyzatora przenośnego.

Urządzenie ma 45 W. Do dyspozycji użytkownika są 3 poziomy prędkości oraz 2 tryby pracy. Obsługa odbywa się przy pomocy specjalnego pokrętła.

Wentylator pionowy Kinzo kupisz w Action za 99,90 zł. Ale jeśli wolisz postawić na sprawdzoną markę, zerknij też na Cecotec EnergySilence 9090 Skyline, który możesz mieć za ok. 160 zł.

Klimator biurkowy Nor-Tec

A jeśli potrzebujesz naprawdę kompaktowego rozwiązania, zerknij koniecznie na klimator biurkowy. Jest tani, bo wydasz na niego ok. 45 zł, a dodatkowo tak niewielki, że zmieści się wszędzie tam, gdzie będziesz go potrzebować. Zastosowany w nim prosty mechanizm chłodzi oraz nawilża powietrze. Do wyboru są 3 różne prędkości. Sensowna propozycja za przyzwoite pieniądze.

A jeśli chcesz przygotować się do sezonu letniego i nie wydać fortuny, koniecznie sprawdź też elektronarzędzia warsztatowe z Action!