Wiertarka stołowa Parkside – jakie są opinie klientów i czy warto ją kupić?

Wielu majsterkowiczów docenia precyzję jaką daje to urządzenie i chciałoby mieć ją w swoim warsztacie. Postanowiłam sprawdzić jakie wiertarka stołowa z Lidla ma opinie.

Wiertarka stołowa to obrabiarka, którą ustawia się na stole warsztatowym. Czasem zwana jest także kolumnową. Dzięki temu, że stoi stabilnie umożliwia wykonanie otworów w ściśle wyznaczonym miejscu. Dodatkowo precyzję tę zwiększa laser. Pozwala on dokładnie wyznaczyć punkt, w którym zostanie wywiercony otwór. Wiertarka stołowa przeznaczona jest do prac w drewnie, tworzywie sztucznym i metalu.

W zestawieniu pod uwagę wzięłam dwie wiertarki stołowe marki Parkside, które można nabyć w sklepie internetowym Lidl. Modele PTBM 400 A1 oraz PTBMOD 710 C3 różnią się mocą: 400 W i 710 W. Znacząco odmienna jest także maksymalna średnica wywierconego otworu w materiale (na przykład drewnie czy w metalu), co można poniżej sprawdzić dokładnie w specyfikacji. To, co je łączy to podobna – choć nie identyczna – prędkość obrotowa. Kolejnym porównywalnym parametrem jest cena – oba urządzenia można mieć wydając niemal taką samą kwotę, różniącą się zaledwie 10 zł.

Jesteś zainteresowany? Zastanawiasz się jednak, czy narzędzia marki Parkside, jakie możesz kupić między innymi w sieci sklepów Lidl, są warte uwagi? Sprawdź opinię, jaką przygotowaliśmy.

Wiertarka stołowa PTBM 400 A1 Parkside

Wiertarka stołowa PTBM 400 A1 Parkside

Wiertarka stołowa PTBM 400 A1 o mocy 400 W wyposażona jest w silnik indukcyjny. Przeznaczona jest do wiercenia otworów w miękkich materiałach, takich jak drewno, metal czy tworzywo sztuczne. Urządzenie zaopatrzone jest w dwa lasery, dzięki czemu można dokładnie oznaczyć miejsce wykonania otworów. Istnieje możliwość regulacji bezstopniowej głębokości wiercenia, zaś napęd pasowy daje możność ustawienia jednej z pięciu prędkości pracy wiertarki.

Stół wiertarki ma regulację wysokości. Dodatkowo blat można pochylać w zakresie od -45° do +45°, dzięki czemu, można wykonać ukryte łączenia, wiercąc otwór pod odpowiednim kątem. Ponadto imadło utrzymuje obrabiany przedmiot w jednym miejscu.

Specyfikacja techniczna

 • moc przyłączeniowa: 400 W (S6 40 %) / 350 W (S1)
 • prędkość: 600-2650 min-¹ (5-stopniowa)
 • skok podczas wiercenia: 0–50 mm
 • uchwyt wiertarski: B16 (1,5–13 mm)
 • kąt stołu wiertarskiego: -45° bis +45°
 • maks. średnica otworu: 25 mm w drewnie, 10 mm w stali

Cena: 529,00 zł Przejdź do sklepu

Wiertarka stołowa PTBMOD 710 C3 Parkside

Wiertarka stołowa PTBMOD 710 C3 Parkside

 Wiertarka stołowa PTBMOD 710 C3 dostała mocny silnik o mocy 710 W. Podobnie jak powyższy model wywierci otwory w drewnie, metalu oraz tworzywie sztucznym. Constant Speed Control to możliwość elektronicznej regulacji obrotów, dzięki czemu niezależnie w jakiej powierzchni będziemy chcieli wywiercić otwór, mamy pewność, że liczba obrotów będzie stała. Urządzenie wyposażone jest w ogranicznik głębokości, który wraz z regulacją punktu zerowego daje możliwość wykonywania otworów o tej samej głębokości.

Światło lasera pozwala na precyzyjne oznaczenie miejsca, gdzie zostanie wywiercony otwór. Uchwyt z odprowadzaniem sprężyny oraz urządzenie szybkomocujące dają możność stabilnego utrzymania przedmiotu w jednym miejscu. W zestawie znajdują się: dwa klucze imbusowe, klucz do uchwytu wiertarskiego oraz ogranicznik równoległy.

Specyfikacja techniczna

 • prędkość obrotowa na biegu jałowym: 500 – 2600 min-¹
 • skok wiercenia: 0 – 80 mm
 • obszar mocowania uchwytu wiertarskiego: 1,5 – 13 mm
 • maks. średnica otworu: 40 mm w drewnie, 13 mm w stali

 Cena: 539,00 zł Przejdź do sklepu

Jaką wiertarkę stołową wybrać – czytam opinie

Wiertarka stołowa PTBM 400 A1 marki Parkside do tej pory zyskała 72 oceny, z czego aż 39 osób przyznało 5 gwiazdek, a więc najwyższą możliwą ocenę. Wszystkie te opinie złożyły się na średnią ocenę 4,2 gwiazdki. Należy dodać, że pośród nich znalazło się także pięciu klientów, którzy ocenili to urządzenie wystawiając najniższą notę. Tak niskie oceny zostały wystawione przez nabywców z Niemiec.

Jednak pozostałe komentarze zostały wystawione przez obywateli mieszkających w Polsce, w Niemczech, Czechach czy Holandii. Poniżej można przeczytać najnowsze dodane opinie, które wystawione były w okresie od czerwca do sierpnia 2023 r. Zachowałam oryginalną pisownię, przetłumaczoną przez translator, skąd wynika niedoskonałe tłumaczenie:

 • Doskonałe wykonanie i funkcjonalność. Prezent dla męża;
 • Produkt odpowiada stosunkowi ceny do wydajności. Produkt spełnia moje potrzeby do użytku domowego przez przeciętnego majsterkowicza;
 • Jakość wykonania. Rozsądna cena. Mam starszą wiertarkę stojącą, która już to zrobiła. Lubię markę parkside, z której jestem zadowolona;
 • Poręczna wiertarka kolumnowa. Piękna i poręczna wiertarka kolumnowa ma odpowiedni rozmiar do hobby. Została zapakowana bardzo starannie i bezpiecznie. Przejrzysta instrukcja. Szkoda tylko, że nie ma w/na nim lampy, ale oddzielna lampka LED na akumulatorze ze sprężyną dociskową zdziałała cuda. Bardzo z tego zadowolony.

Wiertarka stołowa PTBMOD 710 C3 to drugi model, który wzięłam pod uwagę. Zebrał on do tej pory zaledwie 6 opinii, których łączna suma daje ocenę 4,3/5 możliwych gwiazdek. Zostały one napisane przez nabywców z Niemiec i Czech. Trzeba od razu dodać, że najstarsza ocena wystawiona została w sierpniu tego roku. Oto najnowsze opinie napisane we wrześniu i październiku 2023 r:

 • Jedna z niewielu wiertarek stołowych, w których głowica wiertarska zbliża się do stołu roboczego. Cena i wydajność w porządku, jedna z niewielu wiertarek stołowych gdzie główka wiertła zbliża się do stołu roboczego, a nie odwrotnie;
 • Wiertarka w porządku dla moich celów. Nie nadaje się do wymagającej pracy, ale dla mnie w porządku;
 • Tak, wiertarka kolumnowa jest w porządku, cena jest dobra.

Podsumowanie

Czytając pozytywne opinie klientów można wysnuć wniosek, że ma odpowiedni stosunek ceny do jakości. Przeznaczona jest głównie do przydomowego warsztatu dla hobbystów, nie do profesjonalnego użytku. Jeżeli wystawiona ocena była niższa niż 5 gwiazdek to zwykle wynikało to z tego, że zamówiony produkt dotarł w nieoryginalnym opakowaniu lub że było ono uszkodzone. Zdarzały się także komentarze informujące o zardzewiałych częściach lub innych mechanicznych uszkodzeniach.

Przeczytaj koniecznie, jeżeli poszukujesz stale aktualnych informacji o urządzeniach, jakie można kupić na wyprzedaży w Lidlu.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!