Monsieur Cuisine – czy będzie droższy w 2023 roku w Lidlu?

Monsieur Cuisine to marka, która jest coraz popularniejsza wśród producentów multicookerów. Nie ma co się dziwić, skoro jest łatwo dostępna w sieci sklepów Lidl. Cena za urządzenie nie jest wygórowana, ale czy nie pójdzie w górę?

monsieur cuisine 2023 smart connect

Monsieur Cuisine to marka związana ściśle z produkcją zaawansowanych robotów kuchennych, które spośród innych wyróżniają się posiadaniem wbudowanej, szerokiej biblioteki przepisów. Urządzenie to można kupić w sklepie Lidl, gdyż producentem – podobnie jak w przypadku urządzeń Silvercrest – jest marka należąca bezpośrednio do tej sieci. Aktualnie na rynku dostępne są dwa modele urządzeń: Monsieur Cuisine Connect oraz Monsieur Cuisine Smart. Oba urządzenia różnią się między sobą przede wszystkim ceną i specyfikacją, ale także posiadaniem modułu połączenia smartfona z urządzeniem. Multicookery charakteryzują się dużą funkcjonalnością w kuchni, dlatego nie dziwi fakt, że roboty Monsieur Cuisine cieszą się taką popularnością.

Monsieur Cuisine 2023 rok

Na początku roku na rynku były dostępne dwa modele wielofunkcyjnego robota kuchennego marki Silvercrest: Monsieur Cuisine Connect oraz Monsieur Cuisine Smart. Różniły się one między sobą ceną oraz, oczywiście, specyfikacją. Zastanawiasz się, który z nich jest idealny na twoje potrzeby? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule „Monsieur Cuisine Smart czy Connect?”, który przeczytasz tutaj. Okazuje się jednak, że w pierwszym tygodniu stycznia tego roku przedstawiciele sieci Lidl wycofali model Smart ze sprzedaży. Na szczęście już wrócił do sprzedaży.

Monsieur Cuisine Connect

Pierwszy z nich – Monsieur Cuisine Connect – to robot, który sprawdzi się idealnie w przypadku osób, którym nie zależy na funkcji zdalnej obsługi urządzenia z poziomu smartfona. Warto bowiem zauważyć, że model ten co prawda nie posiada takiej możliwości, jednak również oferuje dostęp do bazy receptur (choć jest ona uboższa, niż w przypadku nowego modelu i – chcąc przeglądać wszystkie przepisy – trzeba wspomagać się jednak smartfonem). Wersja Connect posiada duży, siedmiocalowy, kolorowy wyświetlacz dotykowy oraz silnik o maksymalnym poborze mocy na poziomie 1100 W. Co ciekawe, pod względem funkcjonalności oraz zestawu akcesoriów nie odstaje on zupełnie od droższego modelu Smart. Za model Monsieur Cuisine Connect obecnie musimy zapłacić 1 899 zł.

monsieur cuisine 2023 smart connect

Dane techniczne:

 • maks. pobór mocy: 1100 W: 1050 W (funkcja gotowania), 800 W (mieszanie)
 • napięcie: 220-240 V, 50/60 Hz
 • prędkość obrotowa: ok. 120–5200 obr./min.
 • pojemność misy: ok. 4,5 l
 • pojemność użytkowa misy: ok. 3 l
 • waga: ok. 5 kg (podział na 5 g)
 • długość przewodu zasilającego: ok. 110 cm

Cena regularna w sklepie Lidl: 1 899 zł przejdź do sklepu

Monsieur Cuisine Smart

Drugi, droższy model to Monsieur Cuisine Smart. Wyróżnia się on posiadaniem modułu integracji urządzenia ze smartfonem, dzięki czemu z poziomu aplikacji można przesyłać przepisy bezpośrednio do robota. Poza tym producent zdecydował się wprowadzić większy, ośmiocalowy ekran, zintegrowany schowek do wygodnego przechowywania przewodu zasilającego i moduł sterowania głosowego przy aktywnym połączeniu Wi-Fi. Jeżeli zaś chodzi o specyfikację techniczną, to model Smart posiada maksymalny pobór mocy na poziomie 1200 W oraz maksymalny zakres prędkości pomiędzy 125-5500 obrotów na minutę. W tym roku to urządzenie jest dostępne w sprzedaży za 2 499 zł.

Silvercrest Kitchen Tools
Wielofunkcyjny robot kuchenny z Wi-Fi Monsieur Cuisine Smart, 1200 W

Parametry techniczne:

 • maks. pobór mocy: 1200 W: 1050 W (funkcja gotowania), 1000 W (mieszanie)
 • prędkość obrotowa: ok. 125–5500 obr./min
 • długość przewodu zasilającego: ok. 110 cm
 • regulacja temperatury w zakresie 37–130°C

Cena regularna w sklepie Lidl: 2 499 zł przejdź do sklepu

Czy da się taniej? Monsieur Cuisine 2023 rok

Porównując ceny robotów wielofunkcyjnych innych marek, to kwota za każde z tych urządzeń nie jest wysoka. Jednak zdarza się, że i tak możemy je zgarnąć taniej. Wszystko za sprawą akcji promocyjnych, które regularnie, kilka razy w roku, obniżają ceny obu modeli Monsieur Cuisine o nawet kilkaset złotych. Takie okazje zdarzają się rzadko, ale co jakiś czas jednak mają miejsce.

monsieur cuisine 2023 smart connect

Czy Monsieur Cuisine będzie droższy?

To pytanie pojawia się coraz częściej w kontekście robota wielofunkcyjnego Monsieur Cuisine. Czy możemy spodziewać się podwyżek cen za to urządzenie w 2023 roku? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, bowiem sam producent nie podaje takich informacji publicznie. Niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie cena za multicookery się zmieni.

Naszym zdaniem wskazuje na to kilka faktów. Po pierwsze, od początku roku na stronie sklepu internetowego Lidl można zauważyć niewielką podwyżkę cen pojedynczych, popularnych urządzeń. Tyczy się to szczególnie sprzętów marek należących bezpośrednio do sieci Lidl. W tym miejscu warto zauważyć, że multicookery Monsieur Cuisine również zostały wyprodukowane pod marką należącą do Lidla.

Usunięcie Monsieur Cuisine Smart

Kolejnym niepokojącym faktem było także usunięcie modelu Monsieur Cuisine Smart ze sprzedaży w styczniu tego roku. Na początku wszystko wskazywało na to, multicooker nie znajdzie się już w sklepie internetowym Lidl. Można było wręcz sądzić, że został wycofany już na stałe. Nie wykluczaliśmy wtedy, że producent zdecyduje się na podwyższenie ceny modelu, który w ofercie pozostał, czyli Monsieur Cuisine Connect. Braliśmy też pod uwagę możliwość premiery nowego modelu urządzenia – nigdy nie były to jednak potwierdzone informacje.

Na szczęście ten czas już za nami. Pod koniec lutego 2023 roku robot Monsieur Cuisine Smart wrócił do sprzedaży w wielkim stylu. Początkowa jego cena była taka sama jak w ubiegłym roku. Jednak 6 marca przedstawiciele sieci sklepów Lidl zdecydowali się na ogłoszenie akcji promocyjnej. Podczas jej trwania pojawiła się możliwość kupna modelu Monsieur Cuisine Smart z rabatem 300 zł. Niestety, na dzień aktualizowania tego artykułu promocja już nie obowiązuje.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę powyższe, czy możemy się spodziewać, że multicookery Monsieur Cuisine będą droższe? Na ten moment nie wiadomo, trudno jednak oczekiwać, że tendencja podwyższania cen ominie tylko te dwa modele urządzeń. Aktualnie ceny Monsieur Cuisine Smart i Monsieur Cuisine Connect utrzymywane są na stałym poziomie, a przedstawiciele sieci Lidl nie informują o żadnych planowanych zmianach.

monsieur cuisine 2023 smart connect

No dobra, ale czy Monsieur Cuisine będzie tańszy?

Omówiliśmy, czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się podwyżek cen za roboty marki Monsieur Cuisine. W takim wypadku może zastanówmy się w drugą stronę – czy jest szansa na to, że multicookery stanieją? Biorąc pod uwagę stale rosnącą inflację oraz windowane ceny innych urządzeń kuchennych, moim zdaniem nie ma szans na obniżenie regularnych cen modeli Monsieur Cuisine Connect oraz Monsieur Cuisine Smart. Jednak zauważyłam pewną cykliczność akcji promocyjnych, obejmujących właśnie roboty wielofunkcyjne, dzięki którym możemy je zgarnąć taniej.

monsieur-cuisine-connect-smart-lidlomix5-2 promocja 2023 monsieur cuisine 2023

Od lat zajmuję się już promocjami sklepów Lidl, co pozwala mi zawsze być na bieżąco z najnowszymi akcjami dotyczącymi robotów Monsieur Cuisine. Zauważyłam, że przedstawiciele sieci mniej więcej co miesiąc wprowadzają kolejną promocję na oba multicookery: raz na model Smart, a raz – na Connect. Co prawda cykl został w pewnym momencie zaburzony ze względu na problem z dostępnością urządzeń, a tym samym – tymczasowe wycofanie modelu Smart ze sprzedaży. Jednak nie da się nie zauważyć, że zazwyczaj w połowie każdego miesiąca pojawia się promocja związana z multicookerami Lidla.

Czy jest więc szansa, że Monsieur Cuisine będzie tańszy? W cenie regularnej – raczej nie. Mimo wszystko, zawsze możemy liczyć na ciekawe propozycje akcji promocyjnej od przedstawicieli sieci.