niedziela, 14 lipca

Czekasz na przesyłkę z DPD, ale nadchodzi weekend? Zastanawiasz się pewnie, czy kurier przyjedzie w sobotę lub niedzielę? Sprawdziłam dla ciebie, czy kurier DPD w sobotę dostarcza paczki.

DPD to jedna z największych firm kurierskich na świecie, działająca w wielu krajach. Czy jednak mają na tylu pracowników, by móc dostarczać paczki również w weekendy? A może kwestia optymalizacji kosztów sprawia, że nie mogą sobie na to pozwolić? Postanowiłam sprawdzić, jakie opcje oferuje DPD.

Kurier DPD w sobotę – czy pracuje?

W poszukiwaniu informacji o tym, czy kurier DPD w sobotę rozwozi paczki, zajrzałam oczywiście na stronę internetową tej firmy kurierskiej. Znalazłam tam cennik, który wyjaśnia, co i jak. I tak, możliwe jest dostarczenie przesyłki w sobotę, jednak… jest to usługa płatna. Na szczęśnie nie są to żadne kokosy – 10 zł, jeśli naprawdę zależy nam na otrzymaniu przesyłki jeszcze w danym tygodniu, to kwota, którą z pewnością można „przełknąć”.

Automat paczkowy DPD – jak działa?

Płatne doręczenie DPD w sobotę to na szczęście niejedyna opcja, jaką oferuje nam firma kurierska DPD. Coraz więcej osób wie o tym, że Paczkomaty InPost mają teraz mocnego konkurenta. Coraz więcej automatów paczkowych ma bowiem również DPD. Jak działają? Bardzo podobnie, jednak aby odebrać w ten sposób swoją przesyłkę, trzeba zainstalować aplikację mobilną DPD na swoim smartfonie. Wówczas, będąc w pobliżu automatu, możemy zdalnie otworzyć skrytkę i wyjąć paczkę. Automaty paczkowe są czynne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Z powodzeniem odbierzemy więc przesyłkę również w sobotę lub niedzielę.

Drugą opcją jest odbiór w punkcie pick up. To może być np. osiedlowy sklep, który podpisał umowę z przewoźnikiem. Jest to jakiś sposób na odebranie swojej paczki w sobotę. Niedziela, ze względu na zakaz handlu tego dnia, oczywiście odpada.

To 2 sposoby, które pozwalają na odbiór paczki DPD w sobotę bez konieczności uiszczenia dodatkowej dopłaty za przywiezienie przesyłki przez kuriera w weekend. Jest jednak pewien haczyk – przekierowanie paczki na adres automatu lub punktu pick up sprawia, że cała operacja opóźni się o co najmniej jeden dzień (w praktyce – nawet więcej, o czym przekonałam się niedawno osobiście). Jeśli więc zdecydujemy się na zmianę adresu doręczenia w piątek, prawdopodobnie przesyłka dotrze do miejsca odbioru dopiero po weekendzie.

Zapewne chcesz też wiedzieć, czy kurier InPost pracuje w weekendy? Zweryfikowaliśmy, co oferują

Jestem dziennikarką, specjalizującą się w zagadnieniu nowych mediów. W Think-About zajmuję się przede wszystkim tematyką AGD, którą poznałam już od podszewki. Największą przyjemność sprawia mi odkrywanie innowacyjnych rozwiązań i technologii. Zachwyca mnie dobry design, który uważam za równie ważny, jak funkcjonalność sprzętów. Potrafię docenić stosowane w sprzętach domowych sprytne rozwiązania. Satysfakcję czerpię też z wyszukiwania perełek cenowych – gdy tylko jakąś znajdę, od razu biegnę podzielić się nią z czytelnikami. Mam oko do produktów, które szybko stają się prawdziwymi bestsellerami. Wierzę, że na każdy temat można napisać coś ciekawego. Dbam jednak, by artykuły były nie tylko wysokiej jakości merytorycznej, ale również – by były przejrzyste i przyjemne dla oka. Doskonale czuję się pisząc artykuły, jednak prawdziwa frajda to, oczywiście, recenzowanie testowanych osobiście urządzeń. Niestety, często przywiązuję się do nich tak bardzo, że nie umiem z czymś rozstać i prędko biegnę po swój własny egzemplarz. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zdecydowałam się na specjalizację koncentrującą się na tematyce nowych mediów. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zbierałam w redakcjach portali internetowych. Zajmuję się między innymi tematyką prawa, finansów i nieruchomości. Czytelnicy mogą też kojarzyć mnie np. z redakcji PCWorld, w której do niedawna odpowiadałam za tematykę ofert i AGD. Jestem współtwórczynią książki „Digital 5.0: wywiady o mediach cyfrowych i technologii”. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w akademickim magazynie, pisząc felietony. Mieszkam w Krakowie, choć pochodzę z Krynicy. Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką dwóch adoptowanych kotów. Pasjonuje mnie polityka i obserwacja ludzkich zachowań społecznych. Relaksuję się, tworząc rękodzieło – uwielbiam tworzyć piękne rzeczy, które jednocześnie są funkcjonalne i nie służą tylko do podziwiania. Choć jestem domatorką, z przyjemności uciekam od codzienności pod namiot, odpoczynku szukając w lesie. Z wytęsknieniem upatruję chwili, gdy na stałe ucieknę na wieś i zamieszkam pod własnym lasem.