Co za oferta Lidla! – To już jutro w promocji urządzenie za 99 złotych, z którym oszczędzisz na ogrzewaniu

Zaczęły już spływać zimowe rachunki za gaz i prąd. Trzeba przyznać, że nie są one małe! Szukamy więc oszczędności na ogrzewaniu. Lidl może nam w tym pomóc, oferując tani termometr na podczerwień od PARKSIDE.

Nawet jeżeli wydaje Ci się, że masz nowe okna i drzwi, które świetnie izolują Cię od zimy, możesz być bardzo zaskoczony efektami pomiarów. Same okna i drzwi to bowiem połowa sukcesu, a w grę wchodzi również dobre zamontowanie ich w otworach i właściwe zaizolowanie.

lidl termometr na podczerwień

Czy ocieplenie zewnętrzne nachodzi u Was na ramę okna? Jeżeli nie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że wokoło okna przenika wam do wnętrza zimno. Korzystając z termometru na podczerwień możecie znaleźć u siebie miejsca przemarzania, a następnie spróbować je docieplić.

Od czwartku 22 grudnia, do soboty, w Lidlu będzie dostępna promocja obejmująca termometr na podczerwień. Zakupić go będzie można za kwotę 99 złotych. Później, bo od 27 grudnia, będzie on dostępny o 20 złotych drożej.

Jak działa termometr na podczerwień z Lidla?

Działanie takiego termometru nie różni się znacznie od tych, które wielu z nas ma w domowej apteczce. Głowna różnica między elektronicznym termometrem z apteczki, a tym z oferty PARKSIDE to zakres temperatury, jaką jest w stanie zmierzyć oraz precyzja takiego pomiaru.

lidl termometr na podczerwień

Termometry na podczerwień mają dokładność między ± 0,2°C – 0,4°C, w zależności od jakości produktu. Zakres pomiaru temperatury w urządzeniu PARKSIDE to od -50 do 380°C. Aby zmierzyć temperaturę dowolnej powierzchni, należy skierować urządzenie w jej kierunku z odległości około 15 cm i wcisnąć spust. Urządzenie aktywuje wiązkę podczerwieni podczerwień, która po odbiciu się od obranej powierzchni wróci do urządzenia, a my na jego ekranie zobaczymy zmierzoną temperaturę.

Jakie zastosowania ma termometr na podczerwień?

Głównym zastosowaniem, dla którego zwróciliśmy na niego uwagę to możliwość zlokalizowania mostków termicznych — miejsc, w których występuje przemarzanie zimą. Samo zimno nie jest również jedynym powodem, dla którego warto takie miejsca zlokalizować. Są one idealnym miejscem do rozwijania się pleśni. Jeżeli w porę „załatamy dziurę” uszczelniając naszą termoizolację, będzie to zmiana korzystna również dla naszego zdrowia.

lidl termometr na podczerwień

Nie jest to jednak jedyny przypadek, kiedy to urządzenie okaże się dla was przydatne. Jeżeli zdarza wam się zrobić pizzę, dzięki takiemu termometrowi możecie z łatwością zmierzyć temperaturę nagrzania kamienia do pizzy. To samo tyczy się garnków żeliwnych do wypieku chleba, czy weryfikacji równomierności nagrzewania się piekarnika.

Latem możemy zobaczyć czy jakiś ze sprzętów domowych nie nagrzewa się zbyt mocno, bo może okazać się, że mamy w domu niechciany kaloryfer. Zdarzyło mi się usłyszeć od znajomego, że wystawia on komputer za okno, aby nie dogrzewał mu pokoju.

PARKSIDE® Termometr na podczerwień

99 złotych od 22.12

lidl termometr na podczerwień
Małgosia Tomaszewska"> Małgosia Tomaszewska
Redakcja

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko co nas otacza, jest niesamowite.