Polacy pokochają te produkty – to warto wiedzieć o Amazon Basics

Czytniki książek od Amazon pojawiły się na naszym rynku na długo przed tym, jak światowy gigant oficjalnie otworzył się na polski rynek. Nie jest to jednak jedyny produkt, na który warto zwrócić uwagę. Poznajcie Amazon Basics.

Tak jak w przypadku czytników Kindle, Amazon jest producentem wielu innych produktów, które oferuje w atrakcyjnych cenach, gwarantując jakość swoją własną nazwą. Wartymi uwagi przede wszystkim są produkty z serii Amazon Basics, w których znajdziemy zarówno legowiska dla psów, kable, pamięci do aparatów, jak również przeróżne zestawy narzędzi warsztatowych.

Amazon Basics co to właściwie jest?

Amazon jako platforma, wydaje się być podobny do polskiego Allegro. Faktycznie mają one wiele cech wspólnych, gdyż obie witryny działają jako strony internetowe pośredniczące w sprzedaży. Realnie jednak różni je geneza powstania. Amazon wystartował bowiem jako sklep, który z czasem, umożliwił za swoim pośrednictwem sprzedaż innym sklepom, stając się agregatorem ofert. Natomiast Allegro od początku było wyłącznie agregatorem dla sklepów i użytkowników prywatnych, a dopiero od niedawna postanowiło samodzielnie sprzedawać niektóre produkty.

Dzięki pośrednictwie w sprzedaży, analitycy platform, byli w stanie monitorować i zbierać precyzyjne dane na temat popytu na oferowane na produkty. Mimo, że Amazon zaprzecza zarzutom o stosowanie takich praktyk, to łatwo nasuwa się na myśl, że wykorzystanie takich analiz pozwoliło na bezpieczne stworzenie kilku marek własnych. Jedną z nich jest seria Basics, która powstała już w 2009 roku w odpowiedzi na zainteresowanie podstawowymi przedmiotami codziennego użytku do domu i biura. Pod koniec 2017 Amazon pochwalił się, że linia produktów jest najlepiej sprzedającą się marką własną. Gigant, zachęcony odniesionym sukcesem, pod koniec 2018 roku rozszerzył swój asortyment o produkty do majsterkowania oraz artykuły do kuchni i łazienki.

Marka Amazon jako gwarant jakości

To, że Amazon markuje produkty pod nazwą Amazon Basics, ma zapewnić niską cenę i przyzwoitą jakość Jednocześnie nie oznacza to, że produkty zostały wyprodukowane z udziałem Amazonu. Bowiem za produkcje produktów codziennego użytku w ramach Basics, odpowiadają producenci zewnętrzni – głównie z Indii i Chin. Pozycja rynkowa Amazonu pozwala na negocjowanie dobrych warunków współpracy, dzięki czemu może zapewnić kupującym łatwą w wegzekwowaniu, roczną gwarancję.

Gdy przejrzymy ofertę Amazon Basics faktycznie znajdziemy kilka ciekawych i atrakcyjnych cenowo produktów. Warto jednak podkreślić, że raczej są to pojedyncze przykłady niż bezkonkurencyjna oferta w całej swojej rozpiętości. Wpływ na to może mieć regionalizacja rynków – szczególnie zmienna wartość waluty, a także różnice w kosztach życia, które w wielu krajach są nadal wyższe niż w Polsce.

Ciekawe przykłady z oferty Amazon Basics

Worki do odkurzaczy

Zestaw podpórek, podnośników

Zestaw wierteł i sterowników – 100-częściowy

Worki na psie odchody z dozownikiem (540 sztuk)

Amazon Basics ma swoją dedykowaną stronę, gdzie można poprzeglądać asortyment według działów – Zobacz.

Jeżeli szukacie dobrych okazji, to zapraszamy do śledzenia przeglądu ofert popularnych sklepów.

Exit mobile version