Closca – składany kask rowerowy

Większość osób mieszkających w mieście, może bez problemu dojeżdżać do pracy rowerem. Zapełniona komunikacja miejska i korki na drogach, pokazują że jesteśmy mistrzami w znajdowaniu wymówek. Przykładowo problematyczny potrafi być dla nas kask. Jazda bez niego po zatłoczonej ulicy nie należy do bezpiecznych, jednocześnie jest on nieporęczny i trudno go jakoś schować dojeżdżając do pracy. Przecież nie będziemy go cały dzień nosić w ręce bądź trzymać na biurku.

Closca

Closca to recepta na jedną z wielu wymówek. Jego składana konstrukcja sprawia, że po zejściu z roweru można umieścić go w niemal dowolnej torbie czy plecaku. Jego twórcy chcieli przygotować rozwiązanie praktyczne, bezpieczne i gustowne. Jednocześnie nie ukrywają oni, że takie połączenie związane było z podjęciem kilku kompromisów.

Złożony kask zmniejsza swoją objętość o ponad połowę. Wedle zapewnień producentów, konstrukcja spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa stawiane w USA i Europie.

Closca

Matowe tworzywo w stonowanych kolorach połączono z wysokiej jakości tkaninami, wyściełającymi obrys i tworzącymi niewielki daszek. Dostępne są dwa warianty kolorystyczne tworzyw i materiałów.

Closca

Producent zapowiada w przyszłości przygotowanie również edycji wykończonej skórą, przypominającej nieco kaski dżokejskie. Planowany jest również model zimowy z dodatkowym, dłuższym ociepleniem.  Rozwiązanie zostało docenione w prestiżowym konkursie Red Dot 2015.

Closca

Jeśli suma wpłat przekroczy 80 tysięcy dolarów, kaski zostaną wyposażone w moduł NFC. Dzięki temu będą w stanie przekazywać użytkownikowi informacje o powiadomieniach przychodzących na smartfona. Kampania Closca w serwisie indiegogo.com, cieszy się zainteresowaniem wpłacających. Na 25 dni przed jej końcem, autorzy bez problemu zebrali kwotę gwarantującą rozpoczęcie seryjnej produkcji. Aby otrzymać własny kask Closca, należy wesprzeć jego autorów kwotą co najmniej 89 dolarów. Pierwsze wysyłki zaplanowano na październik tego roku.