Chcesz kupić ekspres do kawy znanej marki w Lidlu? Lepiej sprawdź też ten

Jeśli jesteś smakoszem małej czarnej, a jeszcze się zastanawiasz jaki model ekspresu wybrać, być może mamy dla Ciebie gotową odpowiedź.

ekspres do kawy

Zastanawiasz się nad zakupem ekspresu? Nie rób tego zbyt długo. Przedstawiamy Państwu dwa automatyczne, ciśnieniowe ekspresy do kawy, dzięki którym już od samego rana, bez wychodzenia z domu, będziesz mógł się cieszyć pobudzającym zapachem świeżo mielonych ziaren kawy. Potem za pomocą jednego dotknięcia panelu wybierasz idealną dla siebie kawę – czarną lub mleczną, by delektować się pełnią smaku i aromatu „małej czarnej”.

Sklep internetowy online Lidl w swojej ofercie ma wiele ekspresów do kawy. Znajdziemy wśród nich bogatą ofertę urządzeń marki Silvercrest – ekspresy przelewowe, kolbowe lub w pełni automatyczne. Ale przeglądając pełen asortyment trafimy także na inne modele znanych marek na przykład DeLonghi, Philips, Bosch, czy Mellita. Postanowiliśmy się przyjrzeć automatycznemu ekspresowi do kawy TIS30129RW ze spieniaczem mleka marki Bosch i porównaliśmy go do ekspresu 2200 EP2220/10 marki Philips, który możemy nabyć w sklepie Media Expert. Jeżeli chcesz zobaczyć porównanie do ekspresu automatycznego CEG3194B marki Beko, to zapraszamy do zapoznania się z tym tekstem.

Automatyczny ekspres do kawy TIS30129RW, ze spieniaczem mleka marki Bosch

W sklepie internetowym online Lidl obecnie możemy kupić ekspres marki Bosh w obniżonej cenie za 1999,00 zł. Ale już 18 lutego dostępny będzie w sklepie stacjonarnym za 1499,00 zł.

Automatyczny ekspres marki Bosh o mocy 1300 W ma wbudowaną pompę o ciśnieniu 15 bar. W urządzeniu tym za jednym dotykiem możesz wybrać dowolną kawę (czarną lub mleczną). System SensoFlow utrzymuje jednakową temperaturę parzenia (90 – 95 stopni), dzięki czemu „mała czarna” zawsze będzie posiadała doskonały aromat. W ceramicznym młynku można regulować grubość zmielenia ziaren, aby cieszyć się odpowiednią mocą naparu. Istnieje możliwość regulowania wysokości wylewki, dzięki czemu można cieszyć się napojem zarówno w filiżance, jak i w wysokim kubku ( max 13 cm). Funkcja MilkMagic Pro ułatwia przygotowanie mlecznej kawy, wystarczy tylko wlać mleko do ulubionej filiżanki, nacisnąć na panelu rodzaj kawy, a resztę zrobi ekspres.

Lidl Automatyczny ekspres do kawy TIS30129RW, ze spieniaczem mleka marki Bosch

W urządzeniu zastosowano filtr Brita Intenza, który redukuje zawartość kamienia w wodzie, co zdecydowanie poprawia smak i aromat, a równocześnie wydłuża żywotność urządzenia. Dodatkowo automatyczny program czyszczenia i odkamieniania (system Calc’nClean) pomaga utrzymać czystość sprzętu.

Specyfikacja techniczna

 • pojemnik na wodę: 1,4 l
 • pojemnik na ziarna: 250 g
 • moc: 1300 W
 • dł. przewodu zasilającego: 100 cm
 • wymiary: ok. 37,8 x 24,7 x 42 cm
 • waga: ok. 7 kg

Cena: 2241,36 zł Cena: 1999,00 zł Przejdź do sklepu

Dokładnie ten sam model ekspresu będzie dostępny w sklepach stacjonarnych Lidl od soboty 18 lutego. Wówczas urządzenie to będzie można kupić w promocyjnej cenie za 1499,00 zł.

Ekspres 2200 EP2220/10 marki Philips

Automatyczny ekspres marki Philips o mocy 1500 W posiada wbudowaną pompę o ciśnieniu 15 bar oraz wyposażony jest w dotykowy ekran, na którym można wybrać ustawienie „moja kawa”. Dzięki tej funkcji możemy dostosować napar do własnych preferencji, ustawiając moc oraz ilość kawy. System Aroma Extract gwarantuje idealny stopień zrównoważenia pomiędzy temperaturą parzenia (90 – 98 stopni), a esencją naparu (aromat i crema). Posiada wbudowany ceramiczny młynek, dzięki czemu od samego rana można cieszyć się pełnej aromatu małą czarną, ale można do niego użyć także wcześniej zmielonej. Za jednym razem możesz zaparzyć kawę tylko dla siebie albo od razu dwie filiżanki (parzenie dwóch jednocześnie). Ekspres do kawy wyposażony jest w funkcję spieniania mleka. Można także regulować ilość wody użytej do zrobienia naparu oraz jego moc.

Media Expert Ekspres 2200 EP2220/10 marki Philips

Automatyczny program czyszczenia i odkamieniania dba, by urządzenie stale było czyste i przygotowane do dalszej pracy (filtr Aqua Clean).

Specyfikacja techniczna

 • ciśnienie: 15 bar
 • moc: 1500 W
 • pojemność zbiornika na kawę: 275 g
 • pojemność zbiornika na wodę: 1,8 l
 • wymiary: 43 x 25 x 36,6 cm
 • gwarancja: 24 miesiące

Cena: 1609,99 zł Przejdź do sklepu

Podobieństwa i różnice

Poniżej prezentujemy porównanie obu ekspresów do kawy:

 • oba modele są automatycznymi ciśnieniowymi ekspresami
 • oba sprzęty pracują pod takim samym ciśnieniem 15 bar
 • urządzenia wyposażone są w podobną moc (o 200 W mocniejszy jest model marki Philips)
 • urządzenia posiadają wbudowany panel dotykowy
 • oba posiadają wbudowany młynek ceramiczny, o podobnej pojemności, jednak ekspres Philips może używać także wcześniej zmielonej kawy. Oba młynki umożliwiają regulację zmielenia ziaren
 • oba urządzenia posiadają automatyczny system odkamieniania i czyszczenia urządzenia
 • zasadniczą różnicą jest fakt, że ekspres marki Bosh za jednym dotknięciem (po uprzednim wlaniu mleka do kubka) zrobi dla nas wybraną kawę mleczną. Natomiast Philips posiada funkcję spieniania mleka, dzięki czemu możemy wcześniej przygotować mleczną piankę w kubku, a potem dodać czarną kawę
 • ekspres marki Philips ma możliwość zaparzenia dwóch kaw za jednym dotknięciem, niestety funkcji tej nie ma w drugim porównywanym modelu

Który ekspres wybrać?

Oba urządzenia mają wiele podobnych cech. Są automatyczne, obsługuje się je na panelu, mają młynek do mielenia ziaren. Jeden i drugi ekspres robią – jak zapewniają producenci – pełne cudownego aromatu kawy. Nie porównywaliśmy identycznych urządzeń, więc znalazło się kilka różnic. Oba ekspresy wymagają od nas pomocy przy robieniu kawy mlecznej, ale lepiej sobie z tym radzi model marki Bosch. Obecnie jest także różnica w cenie na korzyść ekspresu marki Philips, ale już niedługo (od 18 lutego) urządzenie marki Bosch będzie w niższej cenie.