Bright Eyes Kit – świecące LED’owe okulary

Bright Eyes to zestaw DIY, który ma inspirować do nauki programowania dzięki możliwości wyświetlania zaprogramowanych treści na wyposażonych w 174 diod led okularach.

Bright Eyes Kit

Diody te umożliwiają odtwarzanie grafiki i video z karty micro SD (odtwarzacz wideo), natomiast kontrola nad nimi może odbywać się przy użyciu dowolnej platformy mikro-kontrolera (produkt kompatybilny z Arduino). Tak więc możliwe będzie podłączenie mikrofonu lub czujnika światła otoczenia, tak aby reagowały na zbierane informacje.

Bright Eyes Kit

 

Cały kod będzie swobodnie dostępny, a autorzy pracują nad prostotą obsługi i zrozumiałymi samouczkami do programowania okularów w dowolny sposób. Można będzie tworzyć samodzielne grafiki, animacje bądź generować wizualizacje .Przez dodanie czujników, możliwe jest dostosowanie okularów by reagowały na muzykę, możliwa będzie również integracja np. z kontem Twitter w wyniku której okulary będą reagowały na opwiadomienia.

Bright Eyes Kit

„Mamy nadzieję, że ten zestaw będzie inspirować ludzi do uczenia się, programowania – a następnie do tworzenia niesamowitych rzeczy opartych na tej technologii.” – twórca Daniel Hirschmann

Bright Eyes Kit

Światło jakie emitować będą okulary w żadnym stopniu nie będzie oślepiać użytkownika, gdyż ten znajduje się po „ciemnej stronie” szkieł czyli przeciwnej niż diody. Autor zapewnia że same okulary są komfortowe, jednakże oczywiście będzie dostępna opcja modyfikowania ich w celu optymalizowania wygody. 

Bright Eyes Kit

Cena okularów wynosić ma 150 dolarów, producent informuje że postara się obniżyć z czasem cenę jednakże na chwile obecną, produkcja dopiero się zaczyna w sutek czego koszty wytworzenia pojedynczych egzemplarzy są tak wysokie.

Tutoriale [ENG]:

  • https://twsu.zendesk.com/entries/22623711-bright-eyes-programming-part-1-videos-gifs-and-images
  • https://twsu.zendesk.com/entries/22623811-bright-eyes-programming-part-2-hello-world-first-program

źródło: technologywillsaveus.org