Botiful – społeczny robot transportujący dla Androida

Jakiś czas temu na kickstarter’ze pojawił się projekt prototypu robota dla urządzeń bazujących na androidzie. Autorka projektu Claire Delaunay proponuje kolejny dodatek do smartphon’ów, dzięki któremu każdy nabywca „może mieć robota w domu”.

botiful

Gadżet pozwala nam na sterowanie sobą za pomocą telefonu połączonego za pośrednictwem bluetooth lub kabla. Urządzenie posiada w podstawce 3 kółka, dzięki którym może z łatwością sprawnie poruszać się po mieszkaniu bądź po ulicy. Wyposażone jest również w część ruchomą, zaopatrzoną w magnes gdzie bezpiecznie można umieścić telefon (jeśli telefon nie posiadałby żadnych metalowych elementów, które współpracowałyby z magnesem, autor proponuje zakup etui z metalowymi uchwytami za ok. 5$).

botiful

Chociaż urządzenie może działać samo jako gadżet przystosowane zostało również do obsługi poprzez skype. Dzięki temu możemy przykładowo połączyć się z telefonem umieszczonym na robocie korzystając ze Skype i za pomocą prostego interfejsu (który pojawia się w oknie skype) sterować robotem.

Botiful_1

Urządzenie posiada wmontowaną baterię, którą ładuje się za pomocą ładowarki, bądź podłączając do komputera.

Botiful - społeczny robot transportujący dla Androida

Robotem można kierować również instalując oprogramowanie sterujące „Botiful SDK” ( oprogramowanie działa na : Windows, Linux oraz MacOSX ).

Botifil dostępny jest w różnej kolorystyce, którą można mieszać wedle gustu:

 botiful_4

Koszt robota wynosi około 299 USD ( 951,60 PLN),