B@jery [9] – Na sportowo (cz. 1)

Lato to nie tylko czas błogiego lenistwa na plaży czy zapachu skwierczącej na grillu kiełbasy. Jest to również idealna pora na uprawianie wszelkiego rodzaju sportów wodnych, wspinaczki, biegania czy choćby jazdy na rowerze. Nadejście jesieni (w tym roku bardziej deszczowej i barowej niż złotej, polskiej) nie powinno stanowić przeszkody, by nabytych latem nawyków nie zamienić na kanapę i koc. Dopóki nie spadnie pierwszy śnieg, a w telewizji nie zagości Kevin, grupa Think About zachęca do wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Poniżej przedstawiamy najbardziej interesujące [email protected], które zachęcają do ruchu:

LIT Tracker

cena: od 129$

LIT Tracker to urządzenie, które pozwala na sprawdzenie wszelkich parametrów związanych z aktywnością fizyczną. Ten przypominający odtwarzacz mp3 gadżet, jest wodoodporny i posiada dołączony pasek, dzięki któremu można go nosić na ręce. Mierzy nie tylko przebyty dystans, ale każdy wykonany ruch 24×7: czas trwania aktywności, intensywność, uderzenia, wiosłowanie, skoki, obroty itd.

Za aktywność otrzymywane są punkty, przez co można porównywać osiągnięcia ze znajomymi z całego świata. LIT Tracker ma wbudowany Bluetooth 4.0, przez co można łączyć się z aplikacją na smartfonie i na bieżąco udostępniać swoją aktywność. Wbudowana bateria pozwala na monitorowanie wysiłku przez nawet 4 dni.

LIT Tracker jest odporny na wstrząsy, a także wodę (można w nim nurkować do 100m), jest kompatybilny z systemem iOS i Android, ma silikonowe wykończenie, a przede wszystkim jest mały (38,5mm x 29mm x 9mm), więc nie będzie przeszkadzał, niezależnie od tego czy uprawianym sportem będzie pływanie, jogging, skateboarding czy jazda na nartach.
[slideshow_deploy id=’10320′]

 

Gogle UVEX Recon Ready

cena: 449$

cybergogle-02

Gogle marki Recon to propozycja przede wszystkim na zbliżający się sezon narciarski 2013/2014, ale także do jazdy na quadach czy motocrossach. Rejestrują trasę, mierzą prędkość, pokazują mapę, a także robią zdjęcia. Co więcej pokazują temperaturę na zewnątrz i można z nich odbierać połączenia telefoniczne. W sumie jest to uformowany w gogle narciarskie smartfon, tylko bez owocowego znaku.

cybergogle-01

 

ArmourBite MouthPiece

cena: 129,95 zł

ArmourBite Mouthpiece to gadżet nie tylko dla osób uprawiających sport, ale także wykonujących stresujące zawody jak np. strażak, policjant, kierowca. W czasie wysiłku często oprócz nóg czy rąk pracują też dłonie i właśnie zęby, gdyż to one są najczęściej zaciskane, często bezmyślnie. Aby zapobiec niszczeniu się płytki nazębnej czy redukcji migren u sportowców, wymyślono właśnie ArmourBite. Zwiększa on wydajność organizmu, a także poprawia siłę, redukuje napięcie. Urządzenie jest dostępne w czterech kolorach i dwóch rozmiarach.

armourbite4

[slideshow_deploy id=’10332′]

 

Dancepants Kinetic Music Player

cena: nieznana

 

dancepants

Dancepants Kinetic Music Player czyli Kinetyczny Odtwarzacz MP3 to urządzenie zaprojektowane przez młodą i zdolną parę z Litwy – Inesy Malafej i Arunasa Sukareviciusa. Ich pomysł powstał na potrzeby konkursu Designboom’s Green Life Competition. Powyżej przedstawiony odtwarzacz wykorzystuje energię kinetyczną wytwarzaną podczas biegania, chodzenia czy choćby tańca. Tak więc im dłuższy wysiłek fizyczny, tym dłużej można rozkoszować się muzyką. Kto by pomyślał, że w XXI wieku, w erze smartfonów i bardzo nowoczesnych odtwarzaczy mp3, powstanie gadżet, który oprócz kilkunastu dolarów opłaty będzie wymagał systematycznej pracy, aby móc dotrzeć do jego podstawowej funkcji.

dancepants3dancepants2

Okulary Recon Jet

cena: 599$

Recon-Jet_white

Nieco wyżej przedstawiliśmy gogle marki Recon, teraz czas na wersję letnią. Recon Jet to konkurencja dla Google Glass, którego premiera odbędzie się na początku nadchodzącego roku. Firma Recon oferuje okulary dla sportowców, które same w sobie bardziej przypominają mały, szklany komputer niż smartfona. Zostały wyposażone w dwurdzeniowy procesor i 1GB pamięci, są sterowane przez Androida i łączą się z telefonem przez Bluetooth i WiFi. Recon Jet wyświetla ilość spalonych kalorii, pokonany dystans, prędkość poruszania się i ciśnienie.