![B@jery [26] – aplikacje dla Studentów](https://think-about.pl/wp-content/uploads/2014/08/aplikacje_dla_studentów.jpg)
[email protected] [26] – aplikacje dla Studentów
Evernote Peek (bezpłatna, iPad)
Evernote Peek to bezpłatna aplikacja, którą można pobrać w AppStore. Program pozwala przekształcić w czytelną treść notatki odręczne, rysunki oraz tekst podyktowany. Dodatkowo pomaga w nauce, zamieniając notatki na serie pytań i odpowiedzi. Wyświetlane są one w taki sposób aby po podniesieniu 1 segmentu etui było widoczne pytanie, a pod kolejnym odpowiedz. Po opuszczeniu etui z powrotem na ekran, pytanie zostaje zmienione na kolejne.
Osoby, które nie posiadają sprzętu firmy Apple mają dostęp jedynie do okrojonej wersji Evernote. Aplikacja ta, działa we współpracy z systemami: Android, Windows oraz BlackBerry.
Dropbox Mobil (bezpłatna, wielo-platformowa)
Slajdy, notatki, projekty i wszystko inne, co może okazać się potrzebne warto przechowywać w wirtualnej chmurze. Aplikacja oferuje 2 GB dysku, na którym można umieszczać i edytować dokumenty. Dodatkowo za polecenie aplikacji znajomym, można dostać 500 Mb dodatkowego miejsca. Aplikacja działa między innymi z systemami Android, iOS, Kindle Fire i BlackBerry.
Wolfram Alpha (9,42 PLN / 2,69 EURO, wielo-platformowa)
Dla wszystkich studentów kierunków z zajęciami matematycznymi, dobrą inwestycją może okazać się Wolfram Alpha. Aplikacja pozwala na rozwiązywanie rozbudowanych zadań matematycznych. Rozwiązania są przykładowo prezentowane graficznie i opatrzone instrukcją krok-po-kroku jak należy rozwiązać dane zagadnienie.
Mathway (damowa, Android i iOS)
Darmową alternatywą dla Wolfram Alpha może okazać się Mathway. Aplikacja ta nie potrzebuje, jak w przypadku poprzedniczki, dostępu do internetu. Jeśli więc nie zna się jakiegoś rozwiązania bądź utknęło się w w konkretnym punkcie zadania, Mathway wytłumaczy po kolei co i jak. Działy matematyki które obejmuje aplikacja to m.in. podstawowa matematyka, algebra, statystyka, trygonometria czy algebra liniowa.
iFormulas (darmowa, iOS)
Z fizyką, chemią, elektryką i różnymi dziedzinami matematyki pomoże iFormulas, czyli darmowa aplikacja na urządzenia od Apple. Można znaleźć tam formuły, wskaźniki, twierdzenia i właściwości matematyczne. Tak więc jeśli nie straszna jest bariera językowa to program może okazać się bardzo przydatny na kierunkach ścisłych.
Khan Academy (darmowa, iOS)
Aplikacja oferująca tysiące filmów edukacyjnych, dla użytkowników produktów firmy Apple. Program pozwala na wrzucanie i pobieranie filmów, dzięki temu można oglądać je również w trybie offline. Oferowane jest również wsparcie w postaci napisów dla użytkowników, których język ojczysty jest inny niż prezentowanego filmu.
Studious (darmowa, Android)
Studious stworzony jest dla pilnych uczniów, którzy nie chcą aby ich telefon zadzwonił oraz boją się zapomnieć o zbliżającym się teście czy pracy domowej. Aplikacja oferuje przechowywanie danych na temat klasy obejmujących: zajęcia, daty, czas i miejsca, a nawet nazwisko profesora.Gdy w kalendarzu ustawi się egzamin, Studious wyciszy telefon na czas jego trwania.
Math Alarm Clock PRO (6,38, Android)
A dla tych, którzy już odruchowo włączają w budziku „drzemkę” proponujemy Matematyczny Alarm. Aby wyłączyć budzik użytkownik musi podać odpowiedz na prostsze lub nieco trudniejsze równanie. Program można pobrać w Google Play na system Android, jednakże jej odpowiedniki dostępne są również na różne inne platformy.
CamScanner (darmowa, Android, iOS, Windows)
Jeśli, ktoś przegapił zajęcia i chce szybko zeskanować notatki, nie musi iść do xero, wystarczy mu CamScanner. Jest to aplikacja, która po zrobieniu zdjęcia dokumentu, optymalizuje jego jasność oraz niweluje perspektywę. Dodatkowo można nanosić na tekst notatki, udostępniać znajomym i komentować pliki znajomych. Wszystkie zebrane w ten sposób dokumenty zapisywane są w formie plików PDF, po zapisaniu ich można je posegregować w programie, według daty czy tagów. Do tego celu CamScanner udostępnia wirtualny dysk, który w podstawowym koncie może pomieścić do 200 Mb danych.
ArcNote (damowa, Android i Windows 8)
Alternatywą do CamScanner jest ArcNote – aplikacja pozwalająca na zapisywanie w formacie PDF zdjęcia ze slajdów. Po zaznaczeniu obszaru slajdu, aplikacja niweluje tak samo jak poprzedniczka działanie perspektywy oraz optymalizuje kolo (oryginalny, podkręcony bądź monochrom). Pozostałe opcje są takie same dla obu aplikacji, można przechowywać, komentować i dzielić się PDF’ami.