B@jery [20] – Najdroższe B@jery dla Niego

Męska fascynacja gadżetami jest pielęgnowana od najmłodszych lat. Piotrek był posiadaczem Zaczarowanego Ołówka. Bruce Wayne nie miał problemów z zyskaniem szacunku czytelników dzięki posiadaniu Batrangów czy Batmobila. Luke Skywalker miał swój świetlny miecz, a losy Briana O’Connera potoczyłyby się inaczej gdyby nie jego Mitsubishi  Eclipse. James Bond zginąłby w pierwszej części gdyby nie gadżety jakie dostawał od Q. To, co łączy tych wszystkich bohaterów to fakt, że bez swoich supergadżetów nigdy by nie zyskali sławy i do dnia dziś byliby nikim.

Ostatnio było o Paniach. Dziś o najdroższych gadżetach dla Panów.

 

Głośniki Organic Harmony

cena: 22,1 mln zł

b@jery20

Takich złotych cudów jest na świecie tylko 5. Wyprodukowane przez firmę Shape Audio są nie lada gratką dla każdego fana ciężkich brzmień – dosłownie, bo jeden głośnik waży aż 215kg. Organic Harmony wyposażono we wzmacniacz klasy D o mocy 1000 W, co sprawia, że dwa takie głośniki zapewnią doskonałą jakość dźwięku nam i sąsiadom. I sąsiadom sąsiadów.

b@jery20

 

Luvaglio One Million Dollar Laptop

cena: 1 000 000$

b@jery20

O istnieniu tego laptopa krążą legendy – dotychczas nikomu nie było dane ani go zobaczyć, ani tym bardziej używać. Od 2007 roku były rozpowiadane plotki, które rozpalały wyobraźnie wielu informatycznych maniaków. Niebotyczna cena miała być uzasadniona nieznanymi na tamte czasy pojęciami jak napęd Blu-Ray czy funkcja automatycznego czyszczenia ekranu. Mimo to, ilość zamówień przekroczyła najśmielsze oczekiwania Brytyjskich Przedsiębiorców i na chwilę obecną słuch o Luvaglio zaginął.

 

b@jery20

 

Wózek Roddler Kids Kustoms

cena: od 14.000zł

b@jery20

Wózek w stylu amerykańskim z lat 60 to nie lada gratka dla rodziców zapatrzonych w swoje pociechy. Co innego gdy w grę wchodzi wózek, który po jakimś czasie nie będzie zbędnym gratem, ale stanie się małym rowerkiem dla dziecka. Firma Kid Kustoms wyszła naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy potrzebują wielofunkcyjnego wózka. Gdy maluch nie będzie chciał więcej siedzieć w wózku, wystarczy odkręcić kołyskę i oto stoi trójkołowy rowerek.

 

Koniak Henryka IV

cena: 2 000 000 $

b@jery20

30-letnia szkocka jest uznawana za naprawdę dobry trunek. Tak samo jak wybitne wino z dobrego rocznika. Co jednak można powiedzieć o koniaku, robionym według ponad 200-letniej tradycji, przechowywanej w beczce od ponad 100 lat i zawartej w butelce z 24-karatowego złota? Tylko tyle, że bardziej luksusowo już być nie może.

 

Singing Bird Pistols

cena: 5,8 mln $

b@jery20

Prawdziwi kowboje odeszli z biegiem czasu, a pistolety zostały zastąpione przez karabiny maszynowe i granaty. Na początku XIX wieku wykonano w Genewie 6 zabawkowych pistoletów. Zamawianie takich zabawek było czymś normalnym wśród bogatych rodzin. Pistolety były pokryte złotem, perłami i diamentami. Po naciśnięciu spustu z lufy wyskakiwał maleńki ptaszek pokryty prawdziwymi piórami, który wykonywał swój krótki taniec, po czym chował się do środka. Do dnia dzisiejszego pozostało tylko 6 takich pistolecików, które znalazły już swoich właścicieli.

 

Aparat Hasselblad H5D-200ms

cena: 135 tys. zł

b@jery20

 

  • 50Mpx
  • zdjęcia o wadze 200MB,
  • 36.7 x 49.1mm CCD Sensor
  • 3.0″ 24-Bit Color LCD w/ 460,320 Pixels
  • True Focus II oraz Focus Confirm

Tak wygląda marzenie każdego fotografa, który amatorskie zdjęcia trzyma w pudełkach, deszcz nie jest dla niego powodem do siedzenia w domu, tak samo jak spadający śnieg i piękne słońce. Najdroższy aparat na świecie jest już dostępny w Polsce na zamówienie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Posted in Archiwalne, B@jery and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , .