Przedstawiciele marki Samsung zaprezentowali najnowsze urządzenie. Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Bespoke Jet Al. Czym się wyróżnia?

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy został wyposażony w silnik próżniowy HexaJet o mocy 730 W, który wytwarza wysoką moc ssącą, aż 280 W. Dzięki temu stał się najmocniejszym urządzeniem spośród wszystkich odkurzaczy pionowych marki Samsung. Bespoke Jet AI energię pobiera z akumulatora. Należy wiedzieć, że do zestawu dołączono dwie baterie, których łączny czas pracy wynosi aż 160 minut. Czas ten jest zależny od wybranego trybu sprzątania.

Odkurzacz pionowy – technologia Al

Wraz z zastosowanymi najnowszymi technologiami odkurzacz staje się nowoczesnym smart-urządzeniem. Do zestawu dołączone są dwie elektroszczotki – Active Dual LED AI oraz Slim LED AI, w których można wybrać tryb odkurzania Al. Co to oznacza? Technologia Al umożliwia rozpoznawanie sprzątanej powierzchni i automatycznie dostosowanie mocy ssącej do czyszczonej powierzchni. Nie ma więc potrzeby ręcznego zmieniania trybu podczas odkurzania dywanów czy paneli. Ponieważ dzieje się to automatycznie pozwala to na oszczędzanie energii i wydłużenie czasu pracy na jednej baterii.

Odkurzacz Bespoke Jet Al łączy się z aplikacją SmartThings. Daje ona wiele możliwości. Przede wszystkim można sprawdzić ilość zużytej energii podczas jednego cyklu lub na przestrzeni na przykład całego miesiąca. Zyskujemy wówczas informację, jaki jest koszt poniesionych wydatków na energię. Ponadto istnieje możliwość autodiagnostyki. Można także sprawdzić historię odkurzania.

Zestaw końcówek do sprzątania

Wyżej już wspomniane elektroszczotki wyposażone są w oświetlenie LED. Światło ułatwia sprzątanie wszelkich zakamarków. Dzięki niemu łatwiej można dotrzeć do najdrobniejszych nawet paprochów ukrytych pod meblami czy za drzwiami. Active Dual LED AI to końcówka przeznaczona do odkurzania zarówno dywanów jak i powierzchni twardych. Natomiast elektroszczotka Slim LED AI jest bardzo zwrotna i łatwo się ją prowadzi. Zwykle używa się jej do czyszczenia podłóg wyłożonych panelami lub kafelkami.

Końcówka Pet Tool służy do usuwania sierści zwierząt zwierząt z tapicerowanych mebli czy z pościeli. Konstrukcja tej szczotki zapobiega także plątaniu się włosów. Zestaw obejmuje także inne końcówki, dzięki czemu łatwo usunąć na przykład pajęczyny spod sufitu lub sięgnąć w szczeliny mebli.

Stacja All-in-One

Stacja All-in-One jest miejscem, w którym można ładować i przechowywać odkurzacz. Jest to wygodne, ponieważ urządzenie jest zawsze przygotowane do kolejnego cyklu sprzątania. Sama stacja natomiast prezentuje się bardzo stylowo. Dodatkowo można wybrać obudowę filtra w stonowanej barwie, na przykład satynowej czerni lub w kolorach Bespoke. Dzięki temu łatwo wpisze się zarówno we wnętrza nowoczesne jak i te bardziej tradycyjne.

Jak sama nazwa wskazuje, stacja czyszcząca, to także jest strefa, gdzie urządzenie w sposób higieniczny pozbywa się do worka kurzu zgromadzonego w pojemniku. Umożliwia to technologia Air Pulse, czyli automatycznego opróżniania pojemnika z zanieczyszczeń. Warto wiedzieć, że podczas przesuwania się śmieci z pojemnika do worka umieszczonego w stacji w pomieszczeniu nie unosi się charakterystyczny zapach kurzu. Dzieje się tak dzięki pięciowarstwowemu systemowi filtracji, który zatrzymuje aż 99,999% zanieczyszczeń. Dodatkowo Clean Station All-in-One udoskonalono o technologię Air Spin Edge. Jest to mechanizm, który umożliwia usuwanie włosów zapobiegając ich osiadaniu na filtrach.

Jeżeli zainteresował cię bezprzewodowy odkurzacz pionowy Bespoke Jet Al marki Samsung zapraszam do zapoznania się z naszą recenzją tego sprzętu.

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.