Biedronka już od roku ma swój sklep internetowy, a w nim – sporo promocji i taniego AGD. Jednak do urządzeń z dyskontów często podchodzimy z dystansem. Czy słusznie? Postanowiłam sprawdzić, czy odkurzacz pionowy z Biedronki, który ma teraz zaskakująco niską cenę, jest wart zakupu.

Znasz już sklep internetowy Biedronka Home? Jeśli tak, to raczej nie będzie dla ciebie zaskoczeniem fakt, że na wirtualnych półkach tego popularnego dyskontu co rusz pojawiają się jakieś sprzęty AGD w dobrych cenach. Odkurzacz bezprzewodowy, który dziś zwrócił moją uwagę, jest co prawda w ofercie już od jakiegoś czasu, jednak teraz jego cena spadła tak, że aż żal nie skorzystać z promocji. Samo urządzenie jest bardzo atrakcyjne wizualnie, jednak zastanawiam się, czy za takie pieniądze naprawdę można mieć sensowny odkurzacz? Sprawdźmy więc, co to za sprzęt.

Odkurzacz pionowy z Biedronki: Berlinger Haus BH/9154 – czy warto?

Na stronie sklepu możemy przeczytać, że odkurzacz pionowy z Biedronki ma moc na poziomie 140 W – na kolana nie powala, jednak sprawdźmy, co dalej. Zbiornik na kurz ma pojemność 2,2 l – to prezentuje się całkiem sensownie, bo nikt nie lubi co chwilę opróżniać pojemnika na kurz. Jako posiadaczka dwóch kotów, z których sierść sypie się w ilościach wprost absurdalnych, z pewnością doceniłabym tak duży zbiornik. Urządzenie wyposażono ponadto w filtr HEPA – to informacja ważna nie tylko dla alergików. Można go zdemontować i umyć pod bieżącą wodą.

Wbudowany akumulator pozwala na pracę do 30 minut na niskiej mocy oraz do 15 minut na dużej mocy. W porównaniu do innych odkurzaczy pionowych, jest to całkiem dobry wynik. Na plus na pewno warto odnotować dość bogaty zestaw akcesoriów – możemy bowiem liczyć i na szczotkę z wałkiem obrotowym, i na ssawkę szczelinówkę oraz rurkę szczelinową 2w1, i na okrągłą szczotkę. Całkiem nieźle – są odkurzacze w podobnej cenie, które mają dużo uboższy komplet dodatków.

Ten odkurzacz kosztuje w Biedronce 479 zł, podczas gdy cena standardowa to aż 799 zł. Trzeba więc przyznać, że rabat w wysokości ponad 200 zł brzmi naprawdę kusząco. Czy osobiście bym kupiła ten odkurzacz pionowy z Biedronki? Gdybym nie miała już własnego sprzętu, z pewnością bym rozważyła tę ofertę. Ten odkurzacz zachwyca mnie designem, a stosunek ceny do jakości wygląda tu na całkiem przyzwoity. Mogłoby się jednak okazać, że w praktyce zawiodłabym się na jego działaniu.

Masz ochotę na więcej promocji z Biedronki? Koniecznie sprawdź ten artykuł o hicie ostatnich lat!

Jestem dziennikarką, specjalizującą się w zagadnieniu nowych mediów. W Think-About zajmuję się przede wszystkim tematyką AGD, którą poznałam już od podszewki. Największą przyjemność sprawia mi odkrywanie innowacyjnych rozwiązań i technologii. Zachwyca mnie dobry design, który uważam za równie ważny, jak funkcjonalność sprzętów. Potrafię docenić stosowane w sprzętach domowych sprytne rozwiązania. Satysfakcję czerpię też z wyszukiwania perełek cenowych – gdy tylko jakąś znajdę, od razu biegnę podzielić się nią z czytelnikami. Mam oko do produktów, które szybko stają się prawdziwymi bestsellerami. Wierzę, że na każdy temat można napisać coś ciekawego. Dbam jednak, by artykuły były nie tylko wysokiej jakości merytorycznej, ale również – by były przejrzyste i przyjemne dla oka. Doskonale czuję się pisząc artykuły, jednak prawdziwa frajda to, oczywiście, recenzowanie testowanych osobiście urządzeń. Niestety, często przywiązuję się do nich tak bardzo, że nie umiem z czymś rozstać i prędko biegnę po swój własny egzemplarz. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zdecydowałam się na specjalizację koncentrującą się na tematyce nowych mediów. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zbierałam w redakcjach portali internetowych. Zajmuję się między innymi tematyką prawa, finansów i nieruchomości. Czytelnicy mogą też kojarzyć mnie np. z redakcji PCWorld, w której do niedawna odpowiadałam za tematykę ofert i AGD. Jestem współtwórczynią książki „Digital 5.0: wywiady o mediach cyfrowych i technologii”. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w akademickim magazynie, pisząc felietony. Mieszkam w Krakowie, choć pochodzę z Krynicy. Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką dwóch adoptowanych kotów. Pasjonuje mnie polityka i obserwacja ludzkich zachowań społecznych. Relaksuję się, tworząc rękodzieło – uwielbiam tworzyć piękne rzeczy, które jednocześnie są funkcjonalne i nie służą tylko do podziwiania. Choć jestem domatorką, z przyjemności uciekam od codzienności pod namiot, odpoczynku szukając w lesie. Z wytęsknieniem upatruję chwili, gdy na stałe ucieknę na wieś i zamieszkam pod własnym lasem.