niedziela, 14 lipca

BAT to produkt firmy Kibardindesign, który został niedawno oficjalnie zaprezentowany. Projekt jest jeszcze niedostępny na rynku lecz dzieli go od tego już tylko przejście testów oraz badania rynku. Urządzenie te jest bezprzewodową lewitującą myszą zaprojektowaną w celu ochrony nadgarstków przed schorzeniami.

BAT składa się z dwóch części – bazy pod nadgarstek oraz myszy, i podstawki która oddziaływuje na bazę zmieniając ja w lewitujący pierścień magnetyczny.

Dane techniczne:

  • Zasilanie: uniwersalny zasilacz sieciowy, wejście 100-240V, wyjście 18V
  • Wysokość Lewitacja: 0g – 40mm,-10mm 1000g
  • Materiał obudowy: tworzywo ABS
  • Kolor: czarny lub biały
  • Wymiary myszy: 135mm x 145mm x 40mm
  • Wymiary podstawy: 240mm x 240mm x 20mm
  • Waga zestawu: 2000g

Celem BAT jak już wspomniano jest ochrona nadgarstka przed schodzeniami powodowanymi długą pracą w jednej pozycji.  Zespół cieśni nadgarstka – czyli choroba powodowana zbyt długą pracą nadgarstka,  jest stanem, w którym występuje nacisk nerwu pośrodkowego. Jest to nerw w nadgarstku, który odczytuje odczucia i impulsy ruchu części dłoni. W skutek nadwyrężenia może doprowadzić do drętwienia, mrowienia, osłabienia lub uszkodzenia mięśni w dłoni i palców.

 źródło: kibardindesign.com

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.