Base – niezwykłe wkładki do butów

Wraz z rozwojem druku trójwymiarowego otworzył się nowy rynek. Zamiast coś kupić możemy to co potrzebujemy wydrukować. Nie tak dawno opisywaliśmy buty, które zostały wyszyte przez maszynę (JS  Shoe). Dziś w temacie obuwniczym pozostajemy za sprawą Base od Wiivv.

base_1

base_2

Base to specjalne wkładki do butów, które producent na życzenie drukuje uwzględniając indywidualną budowę stopy. Nie ma zatem dwóch takich samych wkładek gdyż wszystko jest konfigurowane pod użytkownika.

base_3

base_5

Base ponadto sprawia, że chodzenie jest bardziej komfortowe. Sam proces zamówienia wkładek Base sprowadza się do wykonania kilku zdjęć naszym stopom. Aplikacja na iOS (w przyszłości ma być dostępna na Androida) analizuje budowę naszej stopy, a następnie przekierowuje nas do sekcji konfiguracji. Jeśli tak sobie zażyczymy oprócz wybrania koloru możemy dodać specjalny nadruk (np. imienny).

base_4

Sam proces drukowania dwóch wkładek Base zajmuje około 10 minut. Projekt ten na Kickstarterze osiągnął olbrzymi sukces. Twórcy oczekiwali wsparcia łączną kwotą 195 500 złotych tymczasem udało im się zebrać aż  919 061,14 złotych. Tym samym od kwietnia 2016 wkładki te będą sprzedawane w cenie 75 $.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1145906288/base-by-wiivv-custom-3d-printed-insoles/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]