Masz 1500 zł i zastanawiasz się na jaki automatyczny ekspres do kawy postawić? Pomożemy ci w tym wyborze

Automatyczny ekspres do kawy to sprzęt, z którym szybko zaparzysz nie tylko espresso, ale także delikatniejsze w smaku napoje mleczne. Zapraszam do ekspresowego przeglądu najlepszych modeli.

Automatyczny ekspres kochamy za łatwą obsługę. Wystarczy bowiem wcisnąć jeden przycisk, by już po chwili cieszyć się aromatycznym i intensywnym espresso. Kawa parzona jest pod odpowiednim ciśnieniem, co zapewnia doskonały jej smak. Ponadto, dzięki możliwości dodatkowych ustawień możemy spersonalizować kawę tak, by uzyskać najlepszy dla siebie napar zgodny z preferencjami.

Automatyczny ekspres do kawy

Automatyczny ekspres do kawy wprost stworzony jest do parzenia małej czarnej. Aby powstało aromatyczne i pełne smaku espresso konieczne jest urządzenie, które wytwarza ciśnienie i przepuszcza wodę przez zmielone ziarna. Wówczas, już po chwili, w filiżance pojawiają się pierwsze krople ekstraktu. Taki napar jest bazą wszystkich kaw, który umożliwia tworzenie różnych wariacji smakowych. Dodając porcję wody napijemy się Espresso Lungo, Doppio albo Americano. Wybierając dodatek mleka stworzymy napoje mleczne typu Cappuccino lub Latte Macchiato. Należy pamiętać, że nie napijemy się espresso parząc kawę w szklance czy w ekspresie przelewowym.

Ekspresy te wyróżnia proces automatyzacji. Oznacza to, że na panelu dotykowym wybiera się różne ustawienia, dzięki którym kawa będzie miała smak dostosowany do naszych preferencji. Można wybrać odpowiednią intensyfikację aromatu czy nawet regulować temperaturę naparu w filiżance. Dobieramy także wielkość porcji zmielonych ziaren, które znajdą się w kolbie. Ekspresy zapamiętują nasze ustawienia, dzięki czemu kolejny raz wystarczy wybrać przycisk z odpowiednią kawą, a otrzymamy spersonalizowany napar. Samo mielenie ziaren, proces ich transportowania do pojemnika przelewowego oraz parzenie następuje bez ingerencji osób trzecich.

Ekspresy w naszym zestawieniu

Poniżej prezentujemy modele ekspresów, które są w pełni automatyczne. Wyposażone są w młynek do kawy, stalowy bądź ceramiczny, ale wszystkie one posiadają możliwość regulacji stopnia zmielenia ziaren na pożądaną grubość. Niektóre z urządzeń mogą także korzystać z kawy wcześniej już zmielonej. Modele te posiadają dysze, które umożliwiają spienianie mleka na aksamitną piankę albo jego podgrzanie, w zależności od upodobań. Dzięki pełnej automatyzacji ekspresy same utrzymują się w czystości. Umożliwia to funkcja automatycznego płukania, która przepłukuje urządzenie przed i po uruchomieniu. Dodatkowo urządzenia te sygnalizują konieczność przeprowadzenia odkamieniania. Wybrane sprzęty mieszczą się w założonym budżecie 1500 zł. Dla większej przejrzystości ułożone zostały cenowo, od najdroższego do najtańszego.

Ekspres 4SwissModena A6

Ekspres 4SWISS Modena A6 Biały

Automatyczny ekspres 4SWISS Modena A6 wyposażony jest w żarnowy młynek stalowy, który dba, by kawa była odpowiednio rozdrobiona i pełna aromatu. Można także użyć wcześniej zmielonej, którą wsypuje się do osobnego podajnika. Zbiornik na ziarna ma pojemność 250 g, natomiast do wyjmowanego pojemnika na wodę można jej wlać aż 1,7 l. Dzięki temu, że można regulować wysokość wylewki, napar można przygotować także w wysokiej szklance (13 cm). Na dotykowym panelu, który ma menu w języku polskim, można wybrać Espresso, Espresso Doppio, Americano lub Czarną kawę. Jednocześnie można przygotować dwie porcje. Funkcja Gorącej Wody daje mam możliwość przygotowania innych gorących napojów.

Ekspres 4SWISS daje możliwość spersonalizowania smaku małej czarnej poprzez regulację ilości zaparzanej kawy, mocy i temperatury. W zestawie znajduje się także dzbanuszek z termometrem, w którym można w odpowiedni sposób podgrzać lub spienić mleko na puszystą piankę. Ważną rzeczą jest także to, że urządzenie automatycznie płucze się po każdym włączeniu, dzięki czemu otrzymamy zawsze idealny w smaku napar.

Cena: 1 499,00 zł Przejdź do sklepu

Ekspres ciśnieniowy MPM MKW-10M

Ekspres ciśnieniowy MPM MKW-10M

Ekspres ciśnieniowy MPM MKW-10M ma moc 1470 W, a pompa wytwarza ciśnienie 19 bar, dzięki czemu szybko otrzymasz filiżankę parującego naparu. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 1,1 l oraz żarnowy młynek stalowy, który wyposażony jest w pięciostopniową regulację mielenia. Masz więc możliwość wyboru napoju o delikatniejszym smaku lub bardziej intensywnym w zależności od wybranego poziomu zmielenia ziaren. Warto wiedzieć, że proces parzenia kawy przebiega dwuetapowo. Najpierw kawa jest poddawana wstępnemu parzeniu, a dopiero potem przebiega ten właściwy proces. Umożliwia to wydobycie jeszcze więcej smaku i aromatu.

Model MKW-10M wyposażony jest w spieniacz do mleka. Daje to możliwość przygotowywania cappuccino lub latte macchiato. Dodatkowo można regulować wysokość dozownika, by napić się napoju w ulubionym wysokim kubku. Ekspres przygotowuje Espresso, Americano, Cappuccino oraz Latte Macchiato. Natomiast funkcja Gorącej wody umożliwia parzenie herbaty.

Cena: 1 499,00 zł Przejdź do sklepu

Ekspres Philips 2200 EP2220/10

Ekspres Philips 2200 EP2220/10

Ekspres Philips 2200 EP2220/10 wyposażony jest w czytelny i łatwy w obsłudze panel dotykowy. Istnieje możliwość wyboru Espresso lub Kawy czarnej, dzięki czemu szybko otrzymamy gotowy napar. Małą czarną możemy przygotować w jednej lub dwóch filiżankach. Funkcja Gorącej wody umożliwia zaparzenie ulubionej herbaty czy ziół. Ponadto na panelu znajdziemy możliwość regulowania ilości wody w filiżance i intensywności smaku.

Ceramiczny młynek do kawy oferuje aż 12 różnych ustawień grubości mielenia. Można także użyć kawy wcześniej zmielonej. Zbiornik na ziarna ma pojemność 275 gram. Nad procesem parzenia czuwa System Aroma Extract. Utrzymuje on stałą temperaturę parzenia oraz wydobywa maksimum smaku i aromatu z ziaren. Philips 2200 EP2220/10 wyposażony jest w spieniacz, który umożliwia tworzenie mlecznych wariacji dla smakoszy specjałów kawowych. Warto wiedzieć, że urządzenie posiada automatyczny program czyszczenia i odkamieniania, co oznacza, że także miejsca, do których nie mamy bezpośredniego dostępu, będą czyste.

Cena: 1 469,99 zł Przejdź do sklepu

Ekspres Amica Barista CT 5013

Ekspres Amica Barista CT 5013

Ekspres Amica Barista CT 5013 automatycznie może przygotować Cappuccino, Espresso albo Latte. Warto wiedzieć, że w zestawie znajduje się pojemnik na mleko, który można łatwo odłączyć, aby mleko przechować w lodówce. Ponadto urządzenie może przygotować Gorącą Wodę lub Gorące Mleko, dzięki czemu możemy tworzyć własne ulubione kompozycje napojów.

Urządzeniem steruje się za pomocą panelu dotykowego, który umiejscowiony jest od góry. Trzeba to wziąć pod uwagę decydując, gdzie postawimy ekspres. Wewnątrz ukryty jest zbiornik, mogący pomieścić 150 gram ziaren oraz pojemnik na wodę (1,2 l). Możemy wybrać regulację mocy, aby dostosować smak małej czarnej pod swój gust oraz stopnień zmielenia ziaren w stalowym młynku. Ekspres Amica Barista CT 5013 przygotowuje tylko jedną porcję naparu.

Cena: 1 429,00 zł Przejdź do sklepu

Ekspres Siemens EQ.300 TI35A209RW

Ekspres Siemens EQ.300 TI35A209RW

Ekspres Siemens EQ.300 TI35A209RW posiada elektroniczny wyświetlacz, na którym można wybrać jedną z gotowych propozycji: Espresso, Café Crema, Cappuccino lub Latte Macchiato. Przygotowywanie napoju zaczyna się od zmielenia ziaren w ceramicznym młynku CeramDrive. Mieszczą się one w dużym zbiorniku o pojemności 250 gram. Zmielone ziarna transportowane są do zaparzacza. Warto wiedzieć, że mamy wpływ na regulację mocy i ilości zaparzanej kawy, dzięki czemu otrzymamy napar o idealnym aromacie i smaku. Nad wszystkim czuwa system iAroma. Funkcja milkPerfect umożliwia przygotowanie gęstej pianki.

Istnieje możliwość przygotowania kawy przez dotknięcie przycisku One Touch. Dzięki temu ekspres szybko przygotuje ulubiony napar. Siemens EQ.300 TI35A209RW posiada regulowaną wylewkę, którą można unieść na wysokość 13 cm, dzięki czemu możesz napić się kawy ze swojego ulubionego kubka. Ekspres automatycznie włącza płukanie po każdym włączeniu, dodatkowo urządzenie sygnalizuje konieczność odkamieniania.

Cena: 1 399,00 zł Przejdź do sklepu

Ekspres DeLonghi Magnifica S ECAM 22.112.B

Ekspres DeLonghi Magnifica S ECAM 22.112.B

Ekspres DeLonghi ECAM 22.112.B wyposażony jest w młynek, który posiada aż 13 poziomów zmielenia ziaren, dzięki czemu możesz dopasować intensywność naparu do swoich preferencji. Panel dotykowy obsługujemy przy pomocy przycisków i pokrętła. Istnieje możliwość przygotowania jednoczesnego dwóch filiżanek Espresso. Oprócz małej czarnej ekspres przygotuje także Cappuccino, Kawę czarną oraz Spienione mleko. Natomiast wbudowana dysza pozwala na przygotowanie dowolnych wariacji specjałów mlecznych.

Urządzenie daje możliwość regulowania smaku przez ustawienie odpowiedniej temperatury, mocy oraz ilości zaparzanej kawy. Ekspres DeLonghi posiada zbiornik na wodę o pojemności 1,8 l, dzięki czemu długo nie musimy martwić się o jej uzupełnienie. Pojemnik na ziarna zmieści ich 250 gram. Funkcja automatycznego wyłączania pozwala oszczędzać energię.

Cena: 1 369,00 zł Przejdź do sklepu

Ekspres Zelmer Maestro Barista ZCM8121

Ekspres Zelmer Maestro Barista ZCM8121

Automatyczny ekspres Zelmer Maestro Barista ZCM8121 posiada wbudowany stalowy młynek, w którym można zmielić ziarna, ale można także użyć wcześniej zmielonej kawy. Jednocześnie można zaparzyć dwie filiżanki Espresso lub Lungo. Urządzenie wyposażone jest w dyszę parową, więc możliwy jest wybór samej Gorącej wody. Dzięki temu można zaparzyć ulubioną herbatę lub łatwo możesz przygotować swoje ulubione specjały mleczne, na przykład Cappuccino. Ekspres Zelmer posiada także możliwość ustawienia mocy i temperatury naparu oraz regulację ilości użytej kawy.

Dodatkowo duży zbiornik na wodę (2 l) oraz z pojemnik mieszczący aż 300 gram ziaren zwiększają komfort użytkowania. Warto także zwrócić uwagę na to, że dzięki regulacji wysokości dyszy możemy napić się kawy z ulubionego wysokiego kubka (14,5 cm). Na wyposażeniu ekspresu jest szczoteczka do czyszczenia, pasek testowy do badania twardości wody, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna oraz filtr do wody.

Cena: 1 229,00 zł Przejdź do sklepu

Zastanawiasz się jaki model ekspresu będzie najlepszy dla Ciebie? Automatyczny, przelewowy, kolbowy, kapsułkowy? W tym artykule w jasny sposób tłumaczymy różnice pomiędzy poszczególnymi typami ekspresów.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!