Aplikacja Biedronka – jak ją zainstalować i do czego służy?

Chciałbyś założyć kartę Moja Biedronka, a może lubisz polować na zniżki i promocje? W takim wypadku warto posiadać aplikację o nazwie Biedronka, z którą żaden rabat Cię nie ominie!

moja biedronka aplikacja

Biedronka to największa pod względem liczby sklepów sieć handlowa w Polsce – i nie da się ukryć – również jedna z popularniejszych. Jako konsumenci po raz pierwszy mogliśmy zrobić zakupy w budynku pod logiem przyjaznego owada w 1995 roku w Poznaniu. Wtedy założycielem sieci był Polak Mariusz Świtalski, który dwa lata później zdecydował się sprzedać sieć portugalskiemu konsorcjum Jerónimo Martins.

Od tego czasu sieć jest bardzo dynamicznie rozwijana, dzięki czemu dziś w sklepach sieci Biedronka znajdziemy nie tylko asortyment spożywczy, ale także produkty przemysłowe oraz urządzenia marki własnej. Co ciekawe, niedawno wpływy marki zostały rozszerzone o kolejny sklep, tym razem internetowy, o nazwie Biedronka Home, gdzie znajdziemy głównie produkty elektroniczne w cenach, które znamy z innych popularnych dyskontów. Dodatkowo możemy także skorzystać z aplikacji Biedronka, gdzie znajdziemy wiele różnych udogodnień kierowanych do konsumentów sieci Biedronka.

Co to jest aplikacja Biedronka?

Biedronka to darmowa aplikacja dostępna do pobrania na urządzenia mobilne. To właśnie za jej pomocą z poziomu smartfona dowiemy się przede wszystkim o najnowszych promocjach i przeczytamy aktualną gazetkę. Co ciekawe, poza funkcją informacyjną aplikacja pełni także formę przenośnego skanera oraz wirtualnej karty Moja Biedronka. Na uwagę zasługuje również Shakeomat, za którego pomocą każdego dnia możemy zgarnąć rabat na jeden produkt tylko dla siebie.

Jak jednak zainstalować aplikację Biedronka? Jak korzystać z funkcji udostępnionych przez przedstawicieli sieci? Czy możesz założyć kartę Moja Biedronka zdalnie? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku. Zacznijmy jednak od samego początku, czyli gdzie szukać aplikacji i jak ją pobrać.

Skąd pobrać aplikację Biedronka?

Aplikacja Biedronka jest dostępna do pobrania w sklepach Google Play (jeżeli używasz smartfona z oprogramowaniem Android), lub w App Store (jeżeli korzystać z iPhona lub iPada). Aby ją znaleźć, należy w wyszukiwarce wpisać hasło „Biedronka”. Następnie należy wybrać tę z logiem owada. Powinna wyglądać ona tak jak na zdjęciu poniżej.

Aplikacja Biedronka – Jak założyć konto?

Następnym krokiem jest pobranie aplikacji i uruchomienie jej. Pojawi nam się wtedy opcja założenia konta lub zalogowania, jeżeli już kiedyś je tworzyliśmy. Nie ma znaczenia, który przycisk wybierzesz – jeżeli Twój numer nie jest jeszcze zarejestrowany w bazie, to aplikacja po prostu stworzy Ci nowe konto.

Jak założyć kartę Moja Biedronka?

Kolejnym etapem jest podanie swojego numeru telefonu. Nie da się go ominąć, dlatego, że na ten numer zostanie wysłany kod weryfikacyjny. Co ważniejsze jednak, na podany numer telefonu po założeniu konta zostanie założona karta Moja Biedronka, które upoważnia do zniżek podczas zakupów w sklepach stacjonarnych.

Po wpisaniu poprawnego kodu weryfikacyjnego, przechodzimy do etapu akceptowania regulaminu karty lojalnościowej „Moja Biedronka” oraz wyrażania zgody na przesyłanie danych osobowych. Wszystkie punkty należy zaznaczyć – nie da się przejść do kolejnego etapu zakładania konta bez uprzedniego zaakceptowania regulaminu. Następnym krokiem jest wpisanie swojego imienia i założenie karty Moja Biedronka.

moja biedronka aplikacja biedronka

Dalej przechodzimy do wybrania sklepu sieci Biedronka, w którym najczęściej robimy zakupy. Po ustawieniu konkretnej placówki, na nasze konto będą spływać aktualne promocje oraz najlepsze oferty. Aby to zrobić najlepiej jest wpisać miejscowość oraz ulicę sklepu, które jest najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Możemy także wybrać je na mapie ręcznie.

Jak wygląda aplikacja Biedronka?

Po ustawieniu ulubionego sklepu, przechodzimy już bezpośrednio do aplikacji Biedronka. Na górze znajduje się informacja o godzinach otwarcia wybranej przez nas placówki. Niżej znajdziemy informacje o aktualnych promocjach w sklepie internetowym Biedronka Home, zniżkach, które obowiązują przy posiadaniu karty Moja Biedronka oraz innych akcjach sieci.

Shakeomat

Dalej twórcy aplikacji umieścili zakładkę „Tylko dla Ciebie”, gdzie umieszczono najbardziej rzucającą się w oczy funkcję Shakeomat. Po kliknięciu okienka pojawia się możliwość uzyskania rabatu dziennego na jeden produkt z oferty sklepu sieci Biedronka. Aby go dostać należy potrząsnąć telefonem.

Skaner cen

Na samym dole na żółtym tle umieszczono panel sterowania. Od lewej strony znajdziemy Menu Start, który służy do szybkiego powrotu do okna głównego. Drugi z kolei jest Skaner cen, który (jak nazwa wskazuje) umożliwia mobilne skanowanie produktów, a następnie sprawdzenie ceny w naszym ulubionym sklepie stacjonarnym Biedronka.

Trzecia ikona prezentuje logo sieci sklepów Biedronka i po jej kliknięciu otrzymujemy dostęp do wirtualnej karty Moja Biedronka. Tutaj możemy także podłączyć nasze konto bankowe, by aktywować funkcję płatności Blik bez kodu. Przypominamy, żeby zawsze podczas kasowania produktów zakupionych w sklepie, pamiętać także o zeskanowaniu wirtualnej karty Moja Biedronka. Tylko po jej odczytaniu naliczają się rabaty na produkty objęte akcjami promocyjnymi.

moja biedronka aplikacja biedronka

Historia zakupów

Kolejna zakładka o nazwie „Transakcje” daje dostęp do historii rachunków. Tutaj właśnie możesz sprawdzić ile zaoszczędziłeś dzięki posiadaniu karty Moja Biedronka oraz ile zapłaciłeś za zakupy w ostatnich dniach. Na stronie głównej pojawiają się transakcje z ostatnich 12 dni, ale jeżeli chcesz zobaczyć starsze zakupy, to wystarczy, że klikniesz „Zobacz więcej” na dole strony.

moja biedronka aplikacja biedronka

Podsumowanie

To już wszystko co musisz wiedzieć o aplikacji Biedronka. Według nas jest to bardzo przydatny program, dzięki któremu zawsze jesteśmy na bieżąco z aktualnymi akcjami promocyjnymi. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja Shakeomat, z którą możemy dodatkowo zaoszczędzić każdego dnia oraz Skaner cen, za pomocą której zawsze wiemy, czy daną rzecz kupimy w naszym ulubionym sklepie stacjonarnym.