Akcesoria do Monsieur Cuisine – tanie i zaskakujące!

Monsieur Cuisine to taki kuchenny drapieżca, który potrafi zastąpić leniwą panią domu. Jeśli dołożymy mu kilka akcesoriów, to może zastąpi nawet przeciętnie rozgarniętą gospodynię. Niestety dodatki ze sklepu Lidl są dość nudne. Aby Wasz Lidlomix stał się prawdziwym mistrzem kuchni musicie zapoznać się z ofertą zewnętrznych dostawców.

Thermomix nie ma większego konkurenta niż Monsieur Cuisine. Robot z Lidla wygrywa ceną i jest to wygrana o grube tysiące. Oznacza to, że nabywcom zostaje znacznie więcej pieniędzy na akcesoria. Aktualnie na rynku dostępne są 2 wersje Monsieur Cuisine, ale ich konstrukcje różnią się w niewielkim stopniu, więc większość opisywanych akcesoriów pasuje do obydwu modeli.

Podstawowe akcesoria dodawane do Lidlomixa

Wszystkie wersje Monsieur Cuisine dzielą ten sam zestaw akcesoriów podstawowych, a także misę ze stali nierdzewnej o pojemności 4,5 l. Pełna lista prezentuje się następująco:

 • miska do mieszania o pojemności 4,5 l (ze stali nierdzewnej),
 • wkład do delikatnego gotowania,
 • nasadka do ubijania,
 • pokrywa z otworem do napełniania i miarką,
 • nakładka do gotowania na parze z pokrywą i wkładem do gotowania,
 • wkład z ostrzami,
 • szpatułka.
lidlomix akcesoria monsieur cuisine smart connect lidl amazon

Monsieur Cuisine – akcesoria dodatkowe

Pisząc o akcesoriach dodatkowych mam na myśli rozwiązania od producentów innych niż Monsieur Cuisine. Niektórzy nazwaliby je nieoryginalnymi, ale to krzywdzące określenie. Sami zauważycie, że istnieje wiele marek wyspecjalizowanych w produkowaniu wysokiej klasy dodatków do multicookerów. Niektóre z nich działają od wielu lat i próbują być wręcz lepsze od oryginałów, tam gdzie te drugie zawodzą.

Jeśli jednak masz awersję do takich gadżetów koniecznie zobacz nasz artykuł: Oryginalne akcesoria do Monsieur Cuisine, które warto mieć.

Szpatułka obrotowa Calotti

Cena: 69,95 zł przejdź do sklepu

Najpopularniejsze akcesorium dodatkowe do Thermomixa, pojawiło się również w wersji do Monsieur Cuisine. Mowa o szpatułce obrotowej ułatwiającej wyjmowanie i porcjowanie potraw bez konieczności zdejmowania noża. Wyprodukowany w Niemczech gadżet jest genialny w swojej prostocie. Producent poleca go w szczególności do wyjmowania sosów, sałatek, kremów, risotto czy puree.

Szpatułka obrotowa do Thermomix

Przykrywka pomocna podczas rozdrabniania

Wielofunkcyjne norze od Monsieur Cuisine mają dość osobliwy sposób cięcia. Efekt jest taki, że składniki lądują na całej wysokości ścianek misy robota. Efekt jest taki, że przed rozpoczęciem gotowania, trzeba najpierw zeskrobać jedzenie z krawędzi w kierunku dna. Rozwiązaniem jest przykrywka, która ma za zadanie ograniczyć promień wystrzeliwania składników. Akcesorium jest odporne na wysokie temperatury (do 120 stopni Celsjusza), dzięki czemu może ono pozostać w urządzeniu aż do zakończenia gotowania.

Przykrywka pomocna podczas rozdrabniania Monsieur cuisine connect smart lidl

Cena: 36,26 zł przejdź do sklepu

Obieraczka WunderPeeler V2

Kluczowym zadaniem multicookera jest wsparcie użytkownika w tych najbardziej znienawidzonych zadaniach. Jaka czynność może lepiej pasować do tego opisu niż obieranie warzyw? Niestety Monsieur Cuisine nie posiada funkcji obieraczki. Brak ten dostrzegł popularny producent akcesoriów, firma Wundermix. Jej propozycja to nakładka obierająca WunderPeeler B2 pozwalająca na obranie do 1 kg warzyw, generując przy tym minimalną ilość obierek. Tarcza obierająca jest nakładana bezpośrednio na nóż, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek zmian w konstrukcji urządzenia. Dodatek pasuje do wszystkich modeli Monsieur Cuisine i może być myty w zmywarce,

Obieraczka do warzyw na monsieur cuisine wunderpeeler

Cena: 130,95 zł przejdź do sklepu

Wielorazowa folia do pieczenia i gotowania parowego

Przystawka, która służy do gotowania na parze w robotach wielofunkcyjnych Monsieur Cuisine Smart oraz Monsieur Cuisine Connect, to jedno z najfajniejszych oryginalnych akcesoriów. Okazuje się, że można poprawić jej użyteczność dzięki dodatkowym akcesoriom. Przykładem niech będzie wielorazowa folia do gotowania i pieczenia na parze, na której można ułożyć produkty spożywcze. Za jej pomocą zapomnisz o przypalaniu, przywieraniu i konieczności czyszczenia całego urządzenia!

Cena: 23,44 zł przejdź do sklepu

Zamiennik noża WunderCap

Mieszanie, siekanie oraz zagniatanie – do tego Monsieur Cuisine nadaje się najlepiej. Co jednak w momencie, gdy chcemy coś ugotować, a ostrza przeszkadzają, zamiast pomagać? Wtedy najlepiej jest sięgnąć po jedno z najpopularniejszych akcesoriów udostępnionych przez Wundermix – niepozorny, ale bardzo pomocny zamiennik noża WunderCap. Służy on do zatkania otworu w misie Thermomixa (pozostałej po wyjęciu ostrzy). W ten sposób łatwo można zwiększyć pojemność kielicha robota oraz ułatwić korzystanie z funkcji gotowania metodą sous vide.

lidlomix monsiuer cuisine smart connect lidl Zamiennik noża WunderCap

Cena: 111,95 zł przejdź do sklepu

Wirówka do sałaty MixFino

Uwielbiasz smak domowej sałatki? Jeżeli tak, to na pewno wiesz, jak może go zepsuć mokra i ociekająca wodą świeżo umyta sałata. Możesz się jednak pozbyć tego problemu za pomocą wirówki do sałaty Mixfino marki Wundermix. To dzięki niej będziesz mogła cieszyć się suchymi liśćmi sałaty, która nie rozcieńczy dressingu – i to wszystko za skromne 128 zł. Uwaga – to działa!

lidlomix monsiuer cuisine smart connect lidl Wirówka do sałaty MixFino

Cena: 128,83 zł przejdź do sklepu

Łatwiejsze i efektywniejsze emulgowanie – Mixmizer

Chcesz poszatkować jedną, małą cebulę, ale nie możesz, bo misa Monsieur Cuisine jest zbyt duża i musisz to powtarzać kilkukrotnie? Rozwiązaniem może okazać się akcesorium o nazwie Miximizer, który redukuje rozmiar misy miksującej. Taką wygodę możesz mieć już za ok. 110 zł.

Łatwiejsze i efektywniejsze emulgowanie - Mixmizer lidlomix monsiuer cuisine smart connect lidl

Cena: 98,95 zł przejdź do sklepu

Wyciskarka do cytrusów – Mixcover

Wyciskarka do cytrusów to kolejne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Osobne zagraca twoją kuchnię. Okazuje się jednak, że takie akcesorium może pracować w robocie Monsieur Cuisine, a tym samym – zająć znacznie mniej miejsca. MixCover to sprytny gadżet, który pomieści nawet 2 litry soku, a więc ilość wystarczającą na naprawdę potężną dawkę lemoniady.

monsieur cuisine mixcover
 • do 70% szybsze wyciskanie względem wyciskarek ręcznych
 • możliwość samodzielnego decydowania o ilości miąższu
 • dwa stożki wyciskające do cytrusów o różnej wielkości
 • współpracuje z fabrycznymi zabezpieczeniami robota

Cena: 155,24 zł przejdź do sklepu

Narzędzie ułatwiające wyjmowanie ciasta z misy AIEVE

Jeśli posiadasz Monsieur Cuisine już od jakiegoś czasu, zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że ma on jedną istotną wadę w zakresie wyrabiania ciasta. Przygotowana w misie robota masa ma tendencję do przyklejania się do przestrzeni pod nożem. Wyjęcie zablokowanego tam ciasta wymaga nieco cierpliwości i staranności. Okazuje się jednak, że wydając ledwie 30 zł, można skutecznie pozbyć się tego problemu. Narzędzie AIEVE to klucz pozwalający na szybkie i bezpieczne poluzowanie zaczepów noży tak, aby możliwe było sprawne i wygodne wyjęcie ciasta.

Klucz do noży lidlomixa

Cena: 21,44 zł przejdź do sklepu

Przewód pary do ochrony szafek wiszących KochFix

Twój robot stoi pod szafkami wiszącymi? W takim razie z pewnością wiesz, że para generowana podczas gotowania w wysokich temperaturach może z łatwością zniszczyć meble znajdujące się bezpośrednio nad urządzeniem. Aby temu zapobiec, warto zainwestować w przewód pary, który przetransponuje ją jak najdalej od mebli kuchennych. Co ciekawe, według producenta akcesorium pasuje do obu popularnych modeli Monsieur Cuisine, czyli Smart i Connect.

lidlomix monsieur cuisine connect smart akcesorium przewód pary

Cena: 132,53 zł przejdź do sklepu

Stojak na pokrywę Wundermix

To jest coś, czego potrzebowałam od zawsze, ale nie byłam tego świadoma. Wundermix dobrze wie, co najbardziej frustruje użytkowników multicookerów. Oczywiście, pokrywa – już ubrudzona, ale jeszcze będzie używana, a zatem z pewnością na nowo się pobrudzi. Ani wygodnie odłożyć, ani trzymać w ręce – codziennie ten sam problem. Ten genialny stojak na pokrywę Monsieur Cuisine rozwiązuje go w sekundę. I to bez marnowania miejsca na blacie – mocuje się go bezpośrednio do urządzenia!

Wundermix do Monsieur Cuisine

Cena: 131,95 zł przejdź do sklepu

Stojak na akcesoria do Monsieur Cuisine Connect Wundermix

Dotąd wszystkie części do mojego Monsieur Cuisine Connect trzymałam w kuchennej szufladzie. Było wygodnie, ale wnętrza tej szuflady nie mogę nazwać uporządkowanym. Taki stojak byłby rozwiązaniem moich rozterek – pomieści wszystkie drobne akcesoria do robota.

stojak Wundermix

Cena: 92,12 zł przejdź do sklepu

Szatkownica

Bez tego akcesorium wiele osób wprost nie wyobraża sobie codziennego gotowania. Mowa oczywiście o szatkownicy do Monsieur Cuisine. Aktualnie oryginalna przystawka jest niedostępna. Na szczęście na rynku znajdziemy zamienniki, które mogą okazać się nawet ciekawszą opcją.

szatkownica wundermix

Więcej informacji na ich temat znajdziesz w tym artykule.

Szkło hybrydowe

Szkło na ekran to must have – chroni wyświetlacz i zapobiega osiadaniu na jego powierzchni bakterii. Proponuję model od sprawdzonego producenta.

szkło monsieur cuisine

Cena: 26,89 zł przejdź do sklepu

Sokownik parowy MixFino

Na koniec zostawiłem mój ulubiony gadżet, który nie tyle ułatwia pracę z Lidlomixem, co potężnie zwiększa jego możliwości. Sokownik parowy to narzędzie, które pozwala pozyskiwać sok bez obróbki mechanicznej. Sok można pozyskiwać w ten sposób nawet z twardych owoców, ziół i warzyw.

akcesoria do lidlomixa

Cena: 128 zł przejdź do sklepu

To tyle?

To nie koniec. Wybrałem dla Was kilka przykładów gadżetów, które mi osobiście sprawiły frajdę. Listę będę regularnie uzupełniał. Jeżeli jesteś posiadaczem Monsieur Cuisine, to zapraszam do przeczytania naszego artykułu, w którym znajdziesz wszystkie informacje o kolejnym modelu Monsieur Cuisine – kliknij tutaj.