Zapraszamy na Ogólnopolskie Zawody Sumo Robotów Lego dla Dzieci i Młodzieży!

Chcesz przenieść się do świata robotów i poznać jego tajniki? Będziesz miał ku temu doskonałą okazję! Już 23 maja, o godzinie 10:00 na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, odbędą się zawody robotów, mające na celu promowanie wiedzy technicznej wśród najmłodszych.

Naukowy Dzien Dziecka

Uczestnicy zawodów, będą mieli okazję do stworzenia i zaprogramowania robota sumo jakiego tylko sobie wymarzą, pod okiem doświadczonych instruktorów. Roboty nie tylko powinny zachwycać wyglądem, lecz przede wszystkim pokazać swoją siłę podczas walk. W rywalizacji liczy się nie tylko spryt, ale upór i determinacja. Pojedynki będą bardzo emocjonujące! Jest o co walczyć, gdyż dla zwycięzców przewidziane są ciekawe nagrody.

Naukowy Dzien Dziecka

Zawody nie będą jedyną atrakcją tego dnia. Organizatorzy przygotowują cały szereg ciekawych niespodzianek. Uchylając rąbka tajemnicy możemy zapewnić ze pojawi się okazja do wzięcia udziału w meczu piłkarskim robotów . Tradycyjnie nie zabraknie również robota zbudowanego z klocków Lego, który potrafi samodzielnie ułożyć kostkę Rubika.

Naukowy Dzien Dziecka

Na to niezwykłe wydarzenie zapraszamy zarówno młodych zawodników, jak i całe rodziny chcące przybliżyć sobie temat robotyki. Organizatorzy zapewniają wspaniałą zabawę, nieprzeciętne doznania i odrobinę rywalizacji. Będzie to również doskonała okazja do zgłębienia wiedzy i zarażenia się tą niecodzienną pasją.

Naukowy Dzien Dziecka

Organizatorem zawodów jest Dziecięca Akademia Twórczości oraz Koło Naukowe Elektrotechniki w Systemach Transportowych. Redakcja Think-About po raz drugi, ma ogromną przyjemność objęcia patronatu medialnego nad imprezą. Dodatkowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie zawodów.

Zapraszamy również do przeczytania relacji z zeszłorocznej edycji tej fantastycznej imprezy: Naukowy Dzień Dziecka i zawody Lego sumo.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .