XploreAir Paravelo – latający rower

XploreAir Paravelo to koncept według którego typowy rower zostanie wyposażony również w funkcję latania. Unoszenie się w powietrzu możliwe będzie dzięki doczepionemu z tyłu silnikowi ze skrzydłem (rozwiązanie podobne dotego używanego w paralotniach). Pomysłodawcy zapewniają, że maszyna wzniesie się na wysokość 4000 metrów. Natomiast prędkość jaką rozwinie to 15 mil/h na lądzie oraz 25 mil/h w powietrzu.

XploreAir Paravelo 1

Paravelo posiada lekką konstrukcję, można go także złożyć dzięki czemu przechowywanie – nawet w domu – nie powinno sprawiać kłopotów. Odpalany jest elektrycznym rozrusznikiem, a zamontowany silnik pracuje na biopaliwie. Do wystartowania wystarczy pozbawiony przeszkód plac jak chociażby boisko piłkarskie.

XploreAir Paravelo 2

Pomysł na tego typu rozwiązania narodził się w Wielkiej Brytanii. Według konstruktorów produkt może w przyszłości zrewolucjonizować sposób przemieszczania. Obecnie trwa zbiórka funduszy potrzebnych do kontynuowania prac. Autorzy poświęcili 2 lata na dopracowywanie prototypu oraz wszelkie testy zarówno w powietrzu jak i na ziemi. Teraz potrzebują 50 000£ aby produkt finalny pojawił się na sklepowych półkach.
XploreAir Paravelo 3

Posted in Archiwalne and tagged , , , .
  • Jak dla mnie pomysł bez sensu. nie mają co wymyślać 🙂