X TATTOO MACHINE – precyzyjne drukowanie tatuaży

Zręcznie wykonany tatuaż może być prawdziwym dziełem sztuki. Niestety zazwyczaj jakość przekłada się na konkretne kwoty w gotówce. Osoby posiadające ograniczone środki muszą zrezygnować ze zdobienia ciała, lub zaryzykować oszpecenie przez niezbyt wprawnego artystę.

X TATTOO MACHINE

Doskonałym rozwiązaniem dla osób które mają ograniczony budżet, może być wydrukowanie tatuażu. Wykorzystując w tym celu X Tattoo Machine, nie otrzymamy misternego rękodzieła, jednakże będziemy pewni dobrze odwzorowanego efektu końcowego.

Prototypowe rozwiązanie zostało wykonane na bazie jednej z drukarek 3D marki MakerBot – za której pomocą wykonano również dodatkowe elementy montażowe. Eksperymentalna wersja naniosła okrąg na przedramię jednego z członków ekipy pracującej nad projektem.

X TATTOO MACHINE

System został opracowany w ramach zajęć w szkole wzorniczej ENSCI les Ateliers, a następnie rozwinięty przez uczniów w ramach własnej inicjatywy. Docelowo drukarka miałaby bez problemu odwzorowywać dowolne grafiki i zdjęcia. Autorzy zapewniają, że przy odrobinie inwencji, każdy jest w stanie w ciągu kilku godzin przystosować tradycyjną drukarkę 3D do druku tatuaży.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .