O czym mowa?

Mamy więc wietrzny dzień, jako to zwykle na początku wiosny. Rozmawiamy przez telefon, ale ktoś po drugiej stronie twierdzi, że wcale nas nie słyszy. Odpowiadamy więc, że oddzwonimy jak wejdziemy do domu/autobusu/biura. WindBlocker to taki prosty gadżet, który ma ułatwić rozmowę w wietrzne dni.

windblocker_8

Producent podesłał nam, aż dwa modele swojego rozwiązania. Opiszemy je w jednej recenzji – zapraszam!

 

 

Wygląd i budowa

WindBlockery sprzedawane są w przeźroczystych blisterach. Oferta obejmuje dwa modele – przeznaczony do montażu na smartfonie oraz dedykowany dla użytkowników słuchawek. Ponadto dostępne jest kilka wariantów kolorystycznych.

windblocker_9

windblocker_10

Gadżet przeznaczony do montażu na telefonie, przypomina trochę osłonkę mikrofonu w słuchawkach komputerowych. Okrągła pianka, została nacięta z jednej strony. Jej wnętrze kryje plastikowy klips. Całość otrzymała jeszcze metalowe zapięcie – np. do kluczy.

windblocker_11

windblocker_3

windblocker_6

Wariant słuchawkowy, stanowi natomiast płaski kawałek pianki, pokrytej materiałem. Na jednym z brzegów umieszczono rzep, pozwalający na zwinięcie pianki wokół kabla słuchawkowego i skuteczne zabezpieczenie przed rozpięciem.

windblocker_5

windblocker_7

windblocker_2

 

 

Użytkowanie

Jako że produkt jest dość nietypowy, dopasowaliśmy autorską procedurę testową. Silne powiewy powietrza, zapewnił nam wentylator „Q” z oferty Stadler Form. Wyposażony został w stosunkowo wolny napęd i duże łopatki. Dzięki temu całkiem dobrze odwzorowuje silny wiatr. Test polegał na nieruchomym ustawieniu mikrofonu, w odległości 20 centymetrów od wentylatora. Sprawdziliśmy zarówno ochronę przed wiatrem, jak i stopień tłumienia dźwięku. Nagrania słuchawkowe były wykonane z wykorzystaniem smartfona Prestigio 5508 oraz dedykowanych słuchawek. Wariant klasyczny nagrano z wykorzystaniem Xiaomi Redmi Note 2.

windblocker_1

Zapraszamy do odsłuchania nagrań.

Wyniki są całkiem zadowalające. Nagrania wskazują, że obydwa modele bardzo skutecznie spełniają swoje zadanie. Wiatr zostaje całkowicie wytłumiony, pozwalając na swobodną rozmowę. Co więcej obecność osłonki nie powoduje pogorszenia jakości pracy mikrofonu.

Nie mamy większych uwag do wygody użytkowania. Mimo obaw, obydwa modele nie zsuwają się z mikrofonu, ani nie utrudniają pracy.

windblocker_4

 

 

 

Podsumowanie

Wind Blocker to gadżet, który spełnia swoje zadanie. Skutecznie poprawia jakość rozmowy, gdy mikrofon jest narażony na podmuchy wiatru. Jednocześnie nie obniża jakości dźwięku i nie przeszkadza w użytkowaniu smartfona. Prosta konstrukcja i mocowanie są w tym wypadku atutem. Na uwagę zasługuje imponująca ilość wariantów kolorystycznych. Oczywiście nie jest to akcesorium dla każdego. Jego możliwości docenią w szczególności sportowcy oraz osoby pracujące na wysokości lub otwartych przestrzeniach. Przyda się również wszystkim, którzy wykonują nagrania z wykorzystaniem smartfona.

Wind Blocker otrzymał od redakcji wyróżnienie w kategorii:

TA Poleca rozwiązanie


Za udostępnienie gadżetu do testów, dziękujemy marce:

logo_windblocker

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *