Violet – urządzenie mierzące ilość dostarczanych promieni słonecznych

Wszyscy wiemy, że promienie świetlne są niezbędne do poprawnego rozwoju roślin, jednak często zapominamy o ich pozytywnym wpływie na ludzki organizm. Gdy już trafi do nas to, że promienie UV są w ogromnej mierze odpowiedzialne za produkcję witaminy D w naszych ciałach od razu napotykamy problem, jak zmierzyć, czy dostarczamy wystarczającą ilość światła. Z rozwiązaniem wychodzi naprzeciw przedsiębiorstwo Ultra INC ze swoim najnowszym produktem, Violet.

Violet jest to pierwszy na rynku produkt, który monitoruje poziom ekspozycji ludzkiego ciała na promienie świetlne. Urządzenie poprzez zainstalowaną na telefonie użytkownika aplikację ostrzega przed zbyt dużą dzienną dawką prominiowania UV, a także oblicza dzienną produkcję witaminy D dla poszczególnych jednostek. Violet umożliwia użytkownikom zrównoważenie odbieranych promieni słonecznych.

Violet1

Obecnie pomysłodawcy Violet zbierają fundusze przez kickstartera na rozwój projektu. Jednak osoby chętne do zakupu jednej sztuki nie muszą się martwić o niepowodzenie kampanii, gdyż już mogą zamówić pierwsze egzemplarze za 69$ za sztukę.

Violet2

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .