Ur’SB – pendrive ukrywający prywatne pliki użytkownika

Wykorzystywanie pamięci USB stało się tak powszechne, jak zupełnie kilka lat temu bezkonkurencyjne płyty CD. Przenoszenie danych od tamtej pory zyskało na prostocie i wygodzie. Jednak razem ze zwiększoną ilością dostępnego miejsca na urządzeniach przenośnych zapisujemy również swoje prywatne pliki, co w przypadku pożyczenia lub zgubienia popularnych pendrive’ów może być kłopotliwe. UR’SB jest koncepcją pamięci USB pozwalającą ukrywać wybrane przez użytkownika pliki, uniemożliwiając jednocześnie ich odczytanie.

Ur'SB1

Mechanizm ukrywania prywatnych plików, wykorzystany w UR’SB oparty jest na zasadzie działania klucza. Jeżeli chcemy zamaskować wybrane dane przekręcamy końcową część urządzenia, zupełnie tak jakbyśmy zamykali drzwi, a pliki staną się niewidoczne dla pozostałych użytkowników.

Ur'SB3

Dużą zaletą UR’SB jest jego design. Minimalistyczny wygląd świetnie komponuje się z dość niecodziennym formą pendrive’a. Warte uwagi są także inne innowacyjne urządzenia przenośne takie jak 2-TOP oraz MS USBee.

Ur'SB2

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , , .