Tuna Knobs – pokrętła do dotykowych wyświetlaczy

Czasy, w których tworzenie muzyki było niezwykle trudne minęły bezpowrotnie. Już od długiego czasu, wraz z pojawieniem się konsol dla DJów, nie trzeba umieć grać na instrumencie aby poruszać ciała setek osób na parkiecie. Rozwój technologii jeszcze bardziej to uprościł. Jakiś czas temu pisaliśmy o smartfonie z funkcją konsoli DJskiej. Jednakże DJem może zostać także każdy posiadacz tabletu.

Tuna KnobsWystarczy ściągnąć jedną z mnóstwa dostępnych aplikacji by cieszyć się możliwością komponowana własnych remiksów. Tutaj jednak pojawia się problem obsługi takiego programu. Wyświetlacze dotykowe bywają problematyczne i chociaż są coraz dokładniejsze to korzystanie z nich może frustrować.

Tuna KnobsSzczególnie bolesne okazuje się ustawianie różnego rodzaju potencjometrów. Zbyt mocny ruch palcem może spowodować, że basy, bądź muzyka całkowicie ucichną, albo rozsadzą głowy wszystkim uczestnikom imprezy. Aby zapobiec takim sytuacjom stworzono Tuna Knobs.


Tuna Knobs to pokrętła sterujące, które po przyczepieniu do wyświetlacza dotykowego (w łatwy sposób przysysają się) pozwolą na kontrolę potencjometru, który do tej pory był kontrolowany tylko i wyłącznie poprzez obrót palcem. Takie rozwiązanie daje o niebo większą dokładność i pewność co tego, że ustawione parametry nie przestawią się.

Tuna KnobsPomysłodawcy projektu długo poszukiwali materiału, który będzie odpowiedni. Ostatecznie skończyło się na specjalnej, przewodzącej gumie. Wszelkich testów dokonano na iPadzie, ale bez wątpienia inne tablety także będę mogły współpracować z Tuna Knobs. W przedsprzedaży cena jednego pokrętła ma wynosić ok 11

Posted in Archiwalne and tagged , , .