Think-About w Hanowerze – czyli relacja z CeBIT 2014

Hala 9 – Innowacje

Nasza przygoda na CEBIT zakończyła się w hali numer 9 opisywanej jako „Research & Innovation”. Jako że innowacje są głównym nurtem Think-About, nasze oczekiwania były stosunkowo duże. Niestety za prawdziwe innowacje odpowiadają często ośrodki badawcze przeznaczające wszystkie możliwe środki na rozwój, efektem czego część stoisk była wyjątkowo ascetyczna.

CoCoRo

Jako pierwszy naszą uwagę przykuł projekt CoCoRo, przedstawiający podwodne roboty umożliwiające monitorowanie głębin morskich na większą skalę przy zminimalizowanych kosztach.

cebit_2014 (98)

Great Britan

Następnym przystankiem było stoisko zorganizowane przez tegorocznego partnera CEBIT – Wielką Brytanię. Niewielkie stoisko przypominające halę kinową, kryło holograficzny obraz. Na nasze życzenie zostały zaprezentowane pełne możliwości systemu budowanego z myślą o turystach. Holograficznie wyświetlany budynek lub obiekt może zostać zeskanowany przez urządzenie mobilne wyposażone w specjalistyczną aplikację. Dzięki temu na ekranie urządzenia pojawi się jego trójwymiarowa wizualizacja zawierająca wszelkie niezbędne dane w dowolnym języku. Niestety uchwycenie fenomenu rozwiązania na zdjęciu było po prostu niemożliwe.

cebit_2014 (95)

DFKI

Dosyć dużą część hali zajmowała wystawa DFKI -German Research Center for Artifical Intelligence GmbH. Głównym punktem stoiska był projekt iStruct – czyli przypominający bliżej niezidentyfikowane zwierzę, robot zaprojektowany z myślą o eksploracji najbliższych planet. Za iStruct oraz inne niezwykłe projekty z zakresu robotyki odpowiedzialny jest zespół z Uniwersytetu Bremen.

cebit_2014 (101)

cebit_2014 (100)

Zmorph

Ostatnie odwiedzone stoisko należało do firmy Zmorph. Zaprezentowane przez producenta precyzyjne drukarki 3D z autorskim oprogramowaniem Voxelizer pozwalają na druk z wykorzystaniem szerokiej gamy materiału. Dzięki temu nabywca może przygotowywać zarówno klasyczne obiekty z plastiku, jak również wykorzystywać w tym ceramikę czy czekoladę.

cebit_2014 (103)

Chwila rozmowy z jednym z przedstawicieli wprowadziła na koniec dnia miły akcent – okazało się bowiem że Zmorph to producent pochodzący z Wrocławia.

cebit_2014 (102)

wcześniej ___________________________________ dalej
Posted in Archiwalne, Look About and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .