The Miracle Machine – urządzenie zmieniające wodę w wino

Biblijna zamiana wody w wino dla jednych jest fundamentem wiary chrześcijańskiej, natomiast inne osoby doszukują się w niej sprytnego triku. Jednak wszyscy odnajdują, w tym działaniu pierwiastek tajemnicy i unikalnego zjawiska. The Miracle Machine również przyciąga uwagę, wzbudzając jednocześnie niedowierzanie, lecz nie jest to jedyna wspólna cecha zagadkowego czynu i tego urządzenia. Łączy je także końcowy efekt otrzymania wina z wody.

The Miracle Machine to proste w użyciu urządzenie przeznaczone do winiarstwa domowego, które pozwala na odwzorowanie smaku specyficznych rodzajów win w zaledwie 3 dni. Wyprodukowanie  wina  za pomocą The Miracle Machine dzieli się na 3 kroki. Pierwszym z nich jest dodanie składników do urządzenia. Następnie użytkownik wybiera rodzaj wina, które chce otrzymać i uruchamia maszynę. Urządzenie jest kompatybilne z systemem Android oraz iOS, co umożliwia monitorowanie postępów w procesie fermentacji. Aplikacja również powiadamia, gdy wino jest już gotowe do spożycia.

The Miracle Machine1 The Miracle Machine2

Koncepcja produktu wspiera organizację non-profit (Wine to Water), która zajmuje się zapewnianiem dostępu do czystej wody ludziom na całym świecie. Jako serce urządzenia pomysłodawcy wskazują komorę fermentacji. Wykorzystane w tej części czujniki, grzejniki i pompy filtrowe pozwalają kontrolować i przyspieszyć fermentację. The Miracle Machine mierzy zawartość cukru w cieczy podczas trwania tego procesu. Specjalnie zaprojektowany ceramiczny dyfuzor reguluje stopień napowietrzenie wina. Za skrócenie czasu otrzymania wina odpowiada ponaddźwiękowy konwerter. Natomiast mikro kontroler Arduino dba o dokładność wykonania oraz monitoruje fermentację. Cena jednego egzemplarza wynosi 499$, a  w ramach 10$ opłaty miesięcznej za członkostwo w klubie konesera użytkownicy otrzymują składniki do produkcji jednej butelki wina na tydzień.

The Miracle Machine4 The Miracle Machine3

the-miracle-machine-8the miracle machine8

 

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .
  • marie

    Nice product !!! I like it will love to buy one for me to have it in my home Whats the price ?:)