The Clean Cup – maszyna czyszcząca piłeczki do Beer Ponga

Bejrut, znany również jako Beer Pong to rodzaj gry towarzyskiej z piwem w roli głównej. Zawodnicy podzieleni na dwie drużyny, stają na przeciwko siebie, po dwóch stronach stołu. Każda ze stron zastawiona jest kubeczkami wypełnionymi piwem. Zabawa polega na rzucaniu piłeczką pingpongową do kubeczków.Trafienie w kubek skutkuje koniecznością wypicia zawartego w nim bursztynowego trunku. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza opróżni wszystkie naczynka po stronie przeciwników.

The Clean Cup

Charakterystyka gry sprawia, że niesie ona za sobą kilka standardowych problemów związanych z higieną. Zdaniem autora projektu The Clean Cup, jednym z największych jest wielokrotne wykorzystywanie piłeczek, które regularnie spadają poza stół i turlają się po brudnej podłodze. Zaprojektowane przez niego urządzenie, zachwalane jest jako pierwsza na świecie maszyna czyszcząca piłeczki do Beer Ponga.

Wystarczy umieścić piłeczkę we wnętrzu urządzenia imitującego kubek do piwa, a następnie wcisnąć przycisk zasilania. Proces czyszczenia przebiega z wykorzystaniem wody pod wysokim ciśnieniem. Oczyszczona piłeczka jest następnie wydmuchiwana na zewnątrz przez strumień napędzonego powietrza.

The Clean Cup

Pierwsze 100 osób może nabyć prawo do otrzymania The Clean Cup w przypadku powodzenia kampanii na kickstarter, wspierając projekt kwotą co najmniej 60 dolarów. Pozostali fani Beer Ponga będą musieli wydać 5 dolarów więcej. Autor deklaruje że do rozpoczęcia produkcji potrzebuje 40 tysięcy dolarów, niestety aktualnie zebrał jedynie niewielką część tej kwoty.

The Clean Cup

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .