The 360cam – pierwsza kamera HD nagrywająca otoczenie dookoła

The 360cam to koncept produktu od firmy GIROPTIC. Kamera wyróżnia się tym, że dzięki zastosowaniu 3 obiektywów ma możliwość nagrywania całego otoczenia dookoła. Funkcja ta wydaje się być wyjątkowo przydatna w erze selfie, teraz nawet osoba która trzyma kamerkę będzie mogła być uwieczniona na filmie. Na wstępie trzeba dodać, że urządzenie nagrywa z jakością HD (2048×1024 30 fps) oraz robi zdjęcia w wysokiej rozdzielczości (4096×2048 3 fps).

Oprócz nagrywania filmów kamera zrobi także świetne zdjęcia panoramiczne, wystarczy tylko jedno kliknięcie. Dodatkowym atutem sprzętu jest fakt, iż za jego pomocą można dokonywać streamów wideo. The 360cam jest bardzo uniwersalny. Wykorzystuje podstawowe interfejsy takie jak Wi-Fi, microSD czy micro USB.

The 360cam

Aby obraz i dźwięk zostały przechwycone w jak najdokładniejszy sposób, gadżet wykorzystuje m.in. żyroskop w celu stabilizacji obrazu czy 3 mikrofony nagrywające dźwięk przestrzenny. The 360cam posiada także zamontowany moduł GPS w celu geolokalizacji miejsca robionych zdjęć.

The 360cam

Przechwycone za jego pomocą obrazy zostają zapisane w standardowych formatach – JPG w przypadku zdjęć, MP4 dla formatów wideo i na protokole RTSP w przypadku transmisji na żywo za pomocą Wi-Fi. Producenci zapewniają też, że edycja materiałów uzyskanych za pomocą gadżetu będzie tak samo prosta jak obróbka tych ze standardowych kamer.

The 360cam

Urządzenie może być sterowane za pomocą tabletu bądź smartfona, wystarczy ściągnąć odpowiednią aplikację. Pozwoli to na uzyskanie podglądu otrzymywanego obrazu a także na rozpoczęcie nagrywania bądź zrobienie zdjęcia zdalnie. Kolejną zaletą The 360cam jest jego waga i wielkość – 180 g i wymiary mniejsze od sześcianu 7 cm x 7 cm.

The 360cam

Na tym nie kończy się użyteczność prezentowanego urządzenia. Pomysłowi projektanci postanowili pójść o krok dalej. Dzięki zamontowaniu sylikonowej osłony na obiektyw kamera stanie się wodoodporna, do 10 metrów. Innym bardzo pomysłowym rozwiązaniem jest specjalny adapter z gwintem żarówki. Dzięki temu – w czasie rzeczywistym – będzie można mieć podgląd na cały pokój. Rozwiązanie to wydaje się być szczególnie przydatne podczas przebywania w pokoju dziecka.

The 360cam

The 360cam wydaje się być bardzo ciekawym rozwiązaniem. Jest niewielkie, wygląda schludnie i ma duże możliwości. Na Think-About opisywane już były inne kamery, m.in. taką która jest wielkości truskawki czy przeznaczoną do uchwycenia wyczynów sportowców. Prezentowany dzisiaj koncept jest jednak absolutną innowacją. Urządzenie można nabyć w przedsprzedaży za ok 250$, finalna cena ma wynosić jednak 500$.

the 360cam

 

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .