Tangeez – barwnie świecące klocki

Tangeez to średniej wielkości klocki, które po złożeniu rozświetlają się nadając nową funkcjonalność tradycyjnej zabawie.

Tangeez (1)

Pojedynczy Tangeez ma działać podobnie jak piksel, natomiast poustawiane na sobie klocki mogą tworzyć różne kształty stworzone z różnokolorowych punkcików. Każde element może świecić się na jeden z siedmiu kolorów: czerwony, niebieski, zielony, pomarańczowy, fioletowy, żółty czy błękitny.

Tangeez (2)

Jak działają klocki Tangeez? Każdy element ma na górze trzy wypustki, natomiast na spodzie trzy odpowiadające wgłębienia, umożliwiające łączenie klocków ze sobą. Całość wykonana jest z białego tworzywa rozświetlanego od wewnątrz dzięki trzy-kolorowym diodom LED. Po połączeniu klocków jednym ‚zębem’ całość rozświetli się na jeden z trzech kolorów: czerwony, zielony lub niebieski, w zależności od tego, z które zagłębień zostanie połączone z analogicznym elementem drugiego klocka. Przy połączeniu dwoma ‚zębami” zapalą się dwie diody, analogicznie będzie w wypadku połączenia wszystkimi trzema. Kolory diod będą się mieszać pozwalając użytkownikowi dostosowywać kolor. Do zestawu dołączane są również bazowe płytki wyposażone jedynie w wypustki, aby pierwsze klocki, znajdujące się na samym dole świeciły na tej samej zasadzie co pozostałe.

[slideshow_deploy id=’10586′]

Wymiary Tangeez to 6,35 cm średnicy i 3,81 cm wysokości, dzięki czemu ma być wygodny do przeposzczenia. Producent zaznacza że obudowa urządzenia wykonana została z tworzywa podlegającego recyklingowi. Zasilanie całości odbywa się natomiast przy pomocy baterii używanych w zegarkach, które umiejscowione są w specjalnej skrytce umieszczonej na spodzie klocka. Bateria przy umiarkowanym użytkowaniu ma szanse starczyć na cały rok.

Tangeez (9)

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .