Sunsocket solar generator – przenośny generator energii słonecznej dla osób planujących wakacje na bezludnej wyspie

Podziel się:

Sunsocket solar generator  jest to pierwszy, przenośny generator energii słonecznej na świecie, który do jej pozyskania wykorzystuje technologię śledzenia słońca. Głównym założeniem pomysłodawców jest podniesienie efektywności korzystania z odnawialnych źródeł energii, jak i umożliwienie użytkownikom laptopów, telewizji oraz innych urządzeń elektrycznych zabieranie ich ze sobą w tereny najbardziej oddalone od cywilizacji.

Przyjazne środowisku urządzenie zostało wyposażone w opatentowany akumulator litowy LiFePO4, charakteryzujący się bardzo długą żywotnością. Sunsocket solar generator posiada  4 gniazda USB, gniazdo zapalniczki samochodowej, a także przycisk umożliwiający ograniczenie przenoszenia energii do 100W. Przed uruchomieniem przypomina zwykłą walizkę, której waga nie przekracza 25kg. Jednak drzemiący w niej potencjał jest ogromny, bowiem wystarczy 5 godzin słonecznej pogody, a możemy użytkować np. 50W telewizor przez ok. 6 godzin.

SUNSOCKET SOLAR GENERATOR2SUNSOCKET SOLAR GENERATOR1

Sunsocket solar generator jest przeznaczony głównie do osób aktywnych, które podczas swoich podróży wykorzystują urządzenia elektryczne. Ten pomysł może także pozytywnie wpłynąć na życie i pracę na oddalonych od elektryczności terenach. Niestety większość entuzjastów podróży z laptopem pod ręką może odstraszyć wysoka cena produktu, która wynosi 1999 $ za jedną sztukę.

SUNSOCKET SOLAR GENERATOR3

Zostaw komentarz