Sunsocket solar generator – przenośny generator energii słonecznej dla osób planujących wakacje na bezludnej wyspie

Sunsocket solar generator  jest to pierwszy, przenośny generator energii słonecznej na świecie, który do jej pozyskania wykorzystuje technologię śledzenia słońca. Głównym założeniem pomysłodawców jest podniesienie efektywności korzystania z odnawialnych źródeł energii, jak i umożliwienie użytkownikom laptopów, telewizji oraz innych urządzeń elektrycznych zabieranie ich ze sobą w tereny najbardziej oddalone od cywilizacji.

Przyjazne środowisku urządzenie zostało wyposażone w opatentowany akumulator litowy LiFePO4, charakteryzujący się bardzo długą żywotnością. Sunsocket solar generator posiada  4 gniazda USB, gniazdo zapalniczki samochodowej, a także przycisk umożliwiający ograniczenie przenoszenia energii do 100W. Przed uruchomieniem przypomina zwykłą walizkę, której waga nie przekracza 25kg. Jednak drzemiący w niej potencjał jest ogromny, bowiem wystarczy 5 godzin słonecznej pogody, a możemy użytkować np. 50W telewizor przez ok. 6 godzin.

SUNSOCKET SOLAR GENERATOR2SUNSOCKET SOLAR GENERATOR1

Sunsocket solar generator jest przeznaczony głównie do osób aktywnych, które podczas swoich podróży wykorzystują urządzenia elektryczne. Ten pomysł może także pozytywnie wpłynąć na życie i pracę na oddalonych od elektryczności terenach. Niestety większość entuzjastów podróży z laptopem pod ręką może odstraszyć wysoka cena produktu, która wynosi 1999 $ za jedną sztukę.

SUNSOCKET SOLAR GENERATOR3

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .