StoryHome – by zachować rodzinne wspomnienia

StoryHome to gadżet, który w dużej mierze zwraca uwagę na fakt tego, jak ważne są wspomnienia w życiu każdego człowieka. Najprościej rzecz ujmując jest to rejestrator, który pozwoli uchwycić rodzinne historie.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/storyhome/storyhome-the-connected-storytelling-device/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Jedną z funkcji urządzenia jest możliwość zdalnego opowiadania historii. Jeżeli dziadkowie opowiedzą ją będąc u siebie, posiadając prezentowany gadżet, wnuczek, na identycznym urządzeniu będzie mógł te historie odsłuchać. Opowiadania będą gromadzone, a użytkownik jednym przyciskiem może zmieniać odczytywane właśnie, na kolejną. Może to stanowić genialną podstawę do zachowywania pamięci o najbliższych, nawet wtedy gdy już odejdą.

StoryHomeStoryHome zostało wyposażone w lampkę informującą o tym, że nadeszła nowa historia. Samo ich nagrywanie jest banalne, wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Po skończeniu, nagranie zostanie wysłane do wszystkich członków rodziny. Gadżet łączy się z internetem za pomocą kabla bądź połączenia Wi-Fi. Przy przesyłaniu, wszelkie opowieści lądują w chmurze, co daje pewność, że zostaną zachowane dla kolejnych pokoleń.

StoryHome

W chwili obecnej, autorzy projektu zbierają pieniądze na Kickstarter.com aby uruchomić seryjną produkcję urządzenia. Cena gadżetu w przedsprzedaży rozpoczyna się od 129.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .