Speedforce – smart komputer do cyklistów

Speedforce jest pierwszym, zintegrowanym komputerem osobistym stworzonym dla cyklistów. Niepozorne urządzenie mocowane na kierownicy potrafi całkiem sporo. Jedną z takich funkcjonalności jest wbudowany moduł GPS. W połączeniu z smartfonem możemy skorzystać z poręcznej nawigacji drogowej.

speedforce_1
speedforce_3

Oprócz wyświetlenia prędkości z jaką się poruszamy Speedforce jest w stanie podać spalone przez nas kalorie, policzyć łączny czas jaki przemierzyliśmy na rowerze, a także obliczyć różnice poziomów wysokości (najniższy punkt, najwyższy punkt).

speedforce_2

Wspomniana wcześniej nawigacja pracuje w dwóch trybach. Możemy skorzystać z nawigacji z telefonu i za pomocą Bluetootha kierować się od punktu A do punktu B. Drugą opcją jest wyznaczenie dokładnej trasy przed podróżą. Wtedy Speedforce będzie korzystać z wbudowanego modułu GPS.

speedforce_5

Udogodnieniem jest także wbudowana latarka LED, która jest w stanie wygenerować światło o natężeniu 150 lumenów. Wbudowana bateria w trybie normalnej pracy wystarczy na 40 godzinne działanie (lub 16 godzin tylko w trybie nawigacji GPS).

speedforce_4

Projekt ten rozpoczęty na Indiegogo choć jeszcze się nie zakończył (pozostało 25 dni) to już może mówić o olbrzymim sukcesie. Amerykańska firma prosiła o łączną dotację kwotą 20 000$, tymczasem obecnie licznik ten „zatrzymał” się na kwocie 131 113$. SpeedForce tylko podczas trwania tej kampanii kosztuje 149 $ zamiast regularnej ceny 179 $. Wysyłka urządzeń przewidziana jest na marzec 2016.

[iframe src=”https://player.vimeo.com/video/143709237″ width=”600″ height=”480″ frameborder=”0″ webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen></iframe]

speedforce_6

Posted in Archiwalne and tagged , , , .