Shoka Bell – więcej niż dzwonek rowerowy

Shoka to najbardziej zaawansowany na świecie dzwonek rowerowy. Multifunkcyjny gadżet pojawił się w serwisie crowdfundingowym kickstarter.com.

Urządzenie jest mocowane na kierownicy za pomocą uchwytu magnetycznego. Aktywacja dzwonka odbywa się za pomocą miniaturowego joysticka, który umożliwia wybór spośród kilku dźwięków o różnej charakterystyce. Istnieje możliwość narywania również własnych wariantów.

Wbudowane diody pozwalają na skutecznie wykorzystanie Shoka w roli lampki rowerowej. Zaprogramowane animacje wyglądają efektownie i zwiększają widoczność. Sposób oświetlenia może być również automatycznie dostosowywany do prędkości, dając lepsze wyobrażenie o osiąganych wynikach.

Shoka (1)

 

Diody mogą być również wykorzystane do współpracy z nawigacją zainstalowaną na smartfonie. Po nawiązaniu połączenia, wierzchnia część dzwonka będzie wyświetlać wskazówki dotyczące trasy dojazdu oraz informacje o utrudnieniach. Wszystko to oczywiście pod postacią prostych grafik.

Shoka (2)

 

Ponadto Shoka może zostać przełączona w tryb antykradzieżowy. Kiedy rower zostanie poruszony bez naszej wiedzy, uchwyt dzwonka odbierze tą informację, natomiast sam dzwonek poinformuje nas o sytuacji za pomocą dźwięków i rozbłysków. Zasięg pracy zabezpieczenia ma wynosić 250 metrów. Wbudowany akumulator pozwoli na 200 godzin pracy dzwonka bez konieczności  ładowania.

Zbiórka w serwisie kickstarter.com potrwa jeszcze 6 dni. Autorzy bez problemu zebrali dwukrotność pierwotnie zakładanej kwoty. Wydaje się jednak, że popularność rozwiązania przerosła ich oczekiwania. Aktualnie dostępne w sprzedaży jest jedynie 10 egzemplarzy w cenie 99 i 129 dolarów.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .