SensorWake – zapachowy budzik

SensorWake to kolejny gadżet, który próbuje zapobiec nieuchronnemu, mowa o porannym wstawaniu. Uważni czytelnicy Think-About mogli już przeczytać o podobnych gadżetach działających w mniej lub bardziej drastyczny sposób. Prezentowany dzisiaj budzik ma skupiać się na doznaniach olfaktorycznych, według autorów konceptu, to właśnie odpowiedni zapach ma być poszukiwanym Graalem, który sprawi, że każdy poniedziałek będzie można rozpocząć z uśmiechem na ustach.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/222459303/sensorwake-wake-up-happy-with-the-smell-based-alar/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Użytkownik ma do wyboru  szeroką gamę kompozycji zapachowych, takich jak chociażby kawa, ocean czy nawet zapach pieniędzy. Potencjał gadżetu został doceniony przez giganta jakim jest Google, odznaczając go w 2014 roku obecnością w gronie 15 wynalazków, które są w stanie zmienić świat.

SensorWake

SensorWake, podczas pobudki wydziela wybrany wcześniej zapach. Samo zmienianie pojemników z wybraną kompozycją nie jest trudniejsze niż wymiana kartridżów w drukarce, każdy bezproblemowo może to zrobić. Wydzielany zapach, jak zapewniają autorzy projektu, jest całkowicie bezpieczny zarówno dla zdrowia ludzi jak i środowiska. Zastosowane substancje spełniają wszelkie proekologiczne normy.

SensorWake

W chwili obecnej autorzy poszukują funduszy, które pozwolą im na wprowadzenie produktu na rynek, na szerszą skalę. Pomóc ma w tym kampania na portalu Kickstarter.com. SensorWake można nabyć tam, w przedsprzedaży, już za 40. W cenie zestawu nabywca dostanie także dwa pojemniki zapachowe. Warto dodać, że regularna cena będzie o 45 wyższa. Wyznaczony przez pomysłodawców cel, 50 000 został już osiągnięty w 200%. Można zatem być pewnym, że w najbliższym czasie, zapachowe budziki będą dostępne w regularnej sprzedaży.

SensorWake

 

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .