Seabord GRAND – gumowy fortepian

Na Think-About opisywaliśmy już wiele konceptów, które są następcami standardowych instrumentów. Przykładem może być chociażby Keys czy jamstick+. Dzisiaj jednak coś całkowicie nowego, nawiązujący delikatnie do pianina, ale jednak nowy instrument muzyczny.

Seaboard_Grand

Seabord GRAND, mimo, że głośno było od nim od jakiegoś czasu, owiany jest nutką lekkiej tajemnicy. Wiadomo, że chodzi o urządzenie do złudzenia przypominające inne instrumenty klawiszowe. To co wyróżnia ten, to fakt tego, iż wszystkie „klawisze” ukryte są pod jednolitym, gąbczastym materiałem, ma to pozwolić na płynne przechodzenie pomiędzy dźwiękami, de facto dźwięki generowane są przy wykorzystaniu zmian ciśnień. Paleta brzmień jest zatem ogromna.

Seaboard_GRANDInstrument został wyposażony w zintegrowaną, pełniącą rolę syntezatora pozwalającego generować własne dźwięki, kartę audio. Efekty pracy można usłyszeć na słuchawkach lub przy wykorzystaniu zewnętrznego wzmacniacza.  Ilość Seabord GRAND jest ograniczona, sam producent nie publikuje wielu informacji na jego temat. Zaskakująca może być cena 8.888,88$. Urządzenie miało jakiś czas temu swoje 5 minut podczas występu w londyńskim Royal Albert Hall.

SeaBoard_GRAND

 

Posted in Archiwalne and tagged , , , .