Rufus Cuff – smart gadżet na rękę

Zakładane na rękę smartwatche może wyglądają ciekawie ale praca ze względu na niewielki ekran jest mocno utrudniona. Rozwiązaniem tego problemu może być Rufus Cuff, który zakładany jest na nadgarstek. Twórcy Rufus’a sami przekonują, że ich urządzenie to nie smartwatch.rufus_cuff_1

Futurystyczny Rufus wyposażony jest w dotykowy ekran o przekątnej 3,2 cala. Dla porównania w obecnych smartwatchach przekątna jest o połowę mniejsza. Możliwości Rufus’a są naprawdę spore. Od wysyłania wiadmości SMS czy odbierania połączeń możemy także korzystać z aplikacji na Androidzie, prowadzić wideorozmowy, wyszukiwać informacje w sieci czy korzystać z aplikacji fitness.

rufus_cuff_4

Rufus Cuff posiada 1 GB pamięci RAM, procesor Texas Instruments A9, 16 GB\32GB\64 GB pamięci wbudowanej, moduł Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS czy Bluetooth 4.0. Sercem Rufusa jest system Android 4.x (Kit Kat).

rufus_cuff_2

Na koniec mała ciekawostka. Pierwsza kampania na Indiegogo oferująca Rufus Cuff zakończyła się sukcesem w 2014 roku. Było to jeszcze przed boomem na smartwatche. Kilka dni temu zakończyła się kolejna zbiórka funduszy zakończona zebraniem 487 798 $. Rufus Cuff lada dzień dostępny będzie w sprzedaży w cenie 399 $ (podczas kampanii obowiązywała 31% zniżka).

rufus_cuff_3

[iframe src=”https://player.vimeo.com/video/132893263″ width=”600″ height=”480″ frameborder=”0″ webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen></iframe]

Posted in Archiwalne and tagged , , .