Remidi T8 – twórz muzykę swoją ręką

Zabawa muzyką od zawsze jest i będzie możliwością wykazania się w kreatywności. Pamiętacie niedawno opisywany instrument Pulse*? Dzisiaj napiszemy o specjalnej rękawiczce do tworzenia muzyki czyli Remidi. Urządzenie te zakładane na rękę posiada 8 sensorów, między innymi na nadgarstku czy na palcach.

remidi_1

remidi_2

Każdy sensor reaguje nie tylko na ruch ale także na nacisk. Pozwala nam to uzyskać szeroką gamę dźwięków. Oprócz odgrywania muzyki Remidi potrafi naszą kompozycję zapisać. Brzmi dobrze? Rękawiczka ta współpracuje z popularnymi programami do muzyki takimi jak FL Studio, Ableton, Logic Pro X, animoog itp.

remidi_3

remidi_4

Remidi T8 bo taka jest pełna nazwa synchronizuje się z tabletem lub smartfonem a pomocą Bluetooth 4.0. Obsługiwane są urządzenia zarówno na systemie Android ale także na iOS. Remidi posiada także złącze microUSB do ładowania wbudowanej baterii, gdyż ta wystarcza od 5 do 10 godzin pracy.

remidi_6

remidi_5

Odpowiednia kampania crouwfundingowa na Kickstarterze na 4 dni przed końcem okazała się pomyślna. Zebrano 494 515 złotych a celem było zebranie tylko 194 514 złotych. Remidi T8 trafi do sprzedaży już w wrześniu w cenie 1552 złotych (nie uwzględniono wysyłki – 113 zł)

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/376537646/remidi-first-wearable-instrument-to-record-play-an/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Posted in Archiwalne and tagged , , , .