Qblinks – bezprzewodowy brelok wielofunkcyjny

Qblinks jest miniaturowym akcesorium do smartfonów w formie niewielkiego breloka. Jego funkcjonalność przypomina nieco możliwości prostych produktów typ smartwatch, czyli pozwala na kontrolę powiadomień oraz podstawowych funkcji, bez konieczności spoglądania na ekran telefonu.

Brelok posiada jeden duży przycisk. Odpowiednia ilość kliknięć wywołuje jedną z funkcji takich jak: włączenie migawki aparatu, aktywację sygnału dźwiękowego w zgubionym urządzeniu, kontrolę odtwarzacza muzyki, czy włączenie Siri.

Qblinks

Drugim istotnym elementem jest zastosowane w Qblinks podświetlenie, odpowiadające za przekazywanie powiadomień przychodzących na smartfon użytkownika. Kolory i serie sygnałów świetlnych odpowiadają za poszczególne informacje, od przychodzących maili po aktualizacje statusów na portalach społecznościowych.

Qblinks

Zarówno kolory podświetleń jak i funkcje wywoływane przez kolejne serie kliknąć, można samodzielnie personalizować.

Qblinks

Kolejnym zastosowaniem jest wykorzystanie Qblinks w formie stacji barometrycznej. Zawieszony za oknem, prześle informacje o aktualnej temperaturze otoczenia, bezpośrednio na ekran smartfona. Możliwe ma być również dzielenie się informacjami pogodowymi z innymi użytkownikami systemu.

Qblinks

Brelok obsługuje kilka funkcji dostępnych w chmurze. Pozwala to na współpracę wielu sparowanych urządzeń. Przykładowo możliwe jest ustawienie powiadomienia o nieodebranych połączeniach od dziecka próbującego dodzwonić się do drugiego z rodziców. Innym przykładem może być wywoływanie sygnałów świetlnych na jednym z Qblinks poprzez naciskanie przycisku na drugim, lub wysyłanie powiadomień do znajomych w momencie w którym brelok wraz z użytkownikiem opuści biuro.

Qblinks

Zdaniem autorów połączenie wszystkich funkcji, oraz możliwości personalizacji, daje użytkownikom niemalże nieograniczone spektrum zastosować Qblinks. Jako przykład wskazywane jest jednoczesne wykorzystanie funkcji termometru i pracy w chmurze. Efektem tego można ustawić wysłanie nowego statusu na portalu społecznościowym  w chwili gdy temperatura przekroczy uprzednio zdefiniowaną granicę.

Qblinks

Specyfikacja techniczna:

  • Średnica: 40 mm
  • Grubość: 20 mm
  • Waga z baterią: 13,5 g
  • Bateria: 2x CR2032
  • Komunikacja: Bluetooth Low Energy
  • Kompatybilność: iPhone 4s lub nowszy

Qblinks

Brelok ma być dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Aby nabyć prawo do otrzymania Qblinks w przypadku powodzenia kampanii crowdfundingowej na portalu kickstarter, należy wesprzeć projekt kwotą 35 dolarów. Na 29 dni przed zakończeniem kampanii, autorzy zebrali 13 821 z planowanych 35 tys dolarów.

Qblinks

 

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , , , .