PrioVR – przebierz się do gry

Wirtualna rzeczywistość staje się czasem bardzo realna. Wielu fanów gier komputerowych oczekuje jak najwierniejszego odtworzenia otaczającego Nas świata na ekranie komputera. Wszystko to zapewnia rozwój technologii. Dziś prezentujemy urządzenie, które pozwala przenieść się do wnętrza gier komputerowych.

PrioVR to strój, który pozwala przenieść ruchy wykonywane przez użytkownika do gry komputerowej bez użycia kamer. Urządzenie opiera swoje działanie na zaawansowanych czujnikach inercyjnych umieszczonych w najważniejszych punktach ciała. Strój działa bezprzewodowo, system pozwala na jednoczesne używanie przez kilku użytkowników w praktycznie każdym miejscu.

PrioVRPrioVR jest dostępne w trzech wersjach: Lite, Core i Pro. Każda z nich zawiera 2 kontrolery sterowane dłońmi
z przyciskami, cynglami i joystickami. Najprostsza wersja wykorzystuje 8 czujników i obejmuje górne partie ciała. Wersja Core dodaje sterowanie nogami dzięki dodatkowym 4 czujnikom. Natomiast dla wymagających użytkowników przygotowana została wersja Pro wykorzystująca 17 sensorów ruchu. Urządzenie dostarczane jest z kompatybilnymi grami w wersjach demo.

PrioVRObecnie prowadzona jest kampania crowdfundingowa projektu. Za pośrednictwem Kickstartera można wesprzeć projekt i nabyć PrioVR. Urządzenie w wersji Lite kosztuje 279 dolarów, za PrioVR Core należy zapłacić 349 dolarów, a wersja Pro została wyceniona na 399 dolarów. Dostawa urządzeń planowana jest na czerwiec 2014.

PrioVR

Posted in Archiwalne and tagged , , .