PowerUp 3.0 – poczuj się jak pilot samolotu

Myślał o tym każdy, kto choć raz budował samoloty z papieru – sprawić by poleciały tam, gdzie chcemy. Umożliwi to PowerUp 3.0 – prosty system sterowania papierowym samolotem za pomocą smartfona.

PowerUpSystem składa się z modułu zapewniającego napęd i sterowanie samolotu (Smart Module) oraz aplikacji dla smartfonów z iOS-em i Androidem. Smart Module to rama wykonana z włókna węglowego, do której przodu dołączono zamknięte w jednej obudowie baterię oraz elektronikę, natomiast z tyłu umieszczono ster kierunkowy i śmigło.

 PowerUp

Do rozpoczęcia zabawy wystarczy przypiąć Smart Module do samolotu za pomocą specjalnych klipsów, połączyć się z urządzeniem za pomocą aplikacji, a następnie po pełnym otwarciu przepustnicy puścić samolot w powietrze. Sterowanie odbywa się poprzez pochylanie smartfonu (lewo-prawo) i operowanie przepustnicą.

 PowerUp

Producent zapewnia, że wbudowana bateria wystarczy na 10 min. zabawy (później można ją naładować poprzez złącze micro USB). Wykorzystanie technologii Bluetooth Low Energy pozwala na uzyskanie zasięgu na poziomie 55 m. PowerUpPowerUp 3.0 można kupić w cenie 30 dolarów poprzez portal Kickstarter. Termin dostarczenia pierwszych zamówień przewidywany jest na maj 2014 roku.PowerUp

Posted in Archiwalne and tagged , , , .