Pluma – wielofunkcyjny marker

Do zaawansowanych grafik 2D potrzebne są odpowiednio dostosowane narzędzia, dzięki którym można wygodnie ‚rysować’ na ekranie. Pluma to koncept specjalnie dostosowanego rysika-długopisu który pozwala na tworzenie rysunków na jakiekolwiek powierzchni i odwzorowanie ich na komputerze.

pluma_3

Urządzenie wyposażone ma być w zestaw tuszy, które przy zastosowaniu specjalnej technologii mieszania pozwolić mają na wybór kolorów z pełnej gamy dzięki czemu nie będzie trzeba przykładowo nosić ze sobą różnych wkładów. Na bokach Pluma wyświetlana ma być wizualizacja aktualnie używanego koloru oraz zapasu tuszy, natomiast po dotknięciu ekranu pokazać się ma gama barw umożliwiająca szybką zmianę koloru. Dodatkowo możliwe będzie ustalenie grubości rysowanych linii (zakres: 0,3 ; 0,7 ; 3 oraz 7 mm).

pluma_2

Po zakończeniu szkicowania np. na papierze użytkownik będzie mógł przenieść rysunek do komputera za pośrednictwem specjalnej stacji dokującej. Wszystkie wybory na które użytkownik się zdecydował (kolor oraz grubość lini) tak samo jak schemat rysunku mają być zapisywane w pamięci Pluma, a po podłączeniu odwzorowane i gotowe do ewentualnej edycji.

pluma_4

Projektant: Yeban Shin

pluma_1

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .