Pierwsze słuchawki z Androidem czyli Ora-X

Temat słuchawek na naszym portalu pojawiał się nie raz. Jednak w większości konstrukcje słuchawek różnią się wyglądem i rozmiarem. Jednak w przypadku Ora-X jest całkowicie inaczej. Słuchawki te jako pierwsze na świecie wyposażone są w system Android 4.4.2 oraz dedykowany ekran.

ora-x_1
ora-x_3

Zamontowany na specjalnej ramie ekran typu Virtual Display obraca się w zakresie 180 stopni, pozwalając na dostosowanie czy chcemy widzieć obraz na prawym czy lewym oku. Ora-X wyposażony jest w parę 50 mm nauszników z systemem tłumienia zewnętrznego hałasu.

ora-x_2

Słuchawki te mogą pracować w trybie bezprzewodowym (Bluetooth) lub przewodowym (audiojack). Wbudowana w Ora-X bateria o pojemności 2000 mAh pozwoli na 8 godzinną pracę tych słuchawek. Ciekawym dodatkiem w Ora-X jest 5 Mpix kamera, która pozwala na wykonywanie zdjęć z perspektywy pierwszej osoby.

ora-x_4

Na lewej słuchawce zamontowano specjalny panel dotykowy, który umożliwia sterowanie tym urządzeniem. Ora-X pracuje na paśmie częstotliwości od  20 Hz do 20kHz, posiadając tym samym impedancję własną 32 omów oraz maksymalną czułość 112 dB. Wbudowany w Ora-X mikrofon posiada system niwelujący zakłócenia otoczenia.

ora-x_6

Słuchawki te wyposażone są w dwurdzeniowy procesor, 2 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci Flash. Co ciekawe na pokładzie znajdziemy także łączność WiFi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth 4 LE. Niestety na dwa tygodnie przed końcem twórcom udało się uzbierać tylko 57 376 $ z wymaganych 150 000$. Urządzenie jeśli powstanie dostępne będzie w cenie 399 $ od czerwca 2016.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/INyYbUqSLo0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

ora-x_5

EDIT 13.06.2016 : Aktualnie wciąż nie rozpoczął się proces wysyłania słuchawek. Mimo to autorzy rozpoczęli promowanie drugiej generacji słuchawek w innych serwisach crowdfundingowych. Zalecamy dużą ostrożność!

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .