PicoPro – wyświetlanie dużych obrazów w zasięgu ręki

PicoPro to całkowicie przenośny projektor, który dzięki swoim miniaturowym rozmiarom zawsze można mieć przy sobie, bez problemu zmieści się w kieszeni. Gadżet pozwala na uzyskanie efektu kinowego. Producenci zapewniają, że jakość uzyskanego obrazu jest bardzo wysoka. Wszystko dzięki opatentowanej technologii PicoP Microvision, która wykorzystuje czerwone, niebieskie i zielone światła lasera. Wyświetlane obrazy mają być ostre, a kolory jasne, wszystko to w jakości HD.Picopro

PicoPro będzie wyposażony w głośnik, który pozwoli na to aby bez przeszkód móc obejrzeć film, w każdych warunkach. Wyświetlany filmy mogą być przesyłane do gadżetu bezpośrednio z urządzeń mobilnych. Urządzenie oferuje zarówno możliwość połączenia Wi-Fi jak również HDMI.

PicoproNa Think-About opisywaliśmy już kilka przenośnych projektorów. Wymienić można chociażby ODIN czyli jeden z pierwszych konceptów miniaturowych gadżetów odpowiedzialnych za wyświetlanie filmu. Jednakże producent PicoPro, Celluon, zapewnia, iż ich produkt jest bezkonkurencyjny. Ma zapewniać kontrast 1:80000 w porównaniu do 1:20000 konkurencji. Gadżet wykorzystuje wbudowaną wewnątrz baterię, która pozwala na odtwarzanie filmów nieprzerwanie do 2h, w przypadku połączenia bezprzewodowego i ok. 3,5h wtedy gdy wykorzysta się kabel HDMI. To bardzo przyzwoity wynik, zważając na to, iż urządzenie waży jedynie 180 g.

PicoproGadżet był prezentowany podczas tegorocznych targów CES 2015 w Las Vegas. Więcej o targach można przeczytać w zestawieniu najbardziej innowacyjnych gadżetów prezentowanych podczas amerykańskiego Eventu. Zarówno w cz. 1 jak i cz. 2 zestawienia. Cena PicoPro ma rozpoczynać się od 349$.

 

Posted in Archiwalne and tagged , , , .