PhoneBloks – nowa era telefonów

Phone Bloks to projekt innowacyjnego telefonu przedstawionego na Tthun Der Clap przez Dave’a Hakkens’a. Zaprojektował on telefon z wymiennymi komponentami, dzięki czemu każdy użytkownik dowolnie będzie mógł dostosować urządzenie do swoich potrzeb, a zbiegiem czasu unowocześniać je samodzielnie.

Jak opisuje autor projektu problemem dzisiejszych telefonów jest fakt że gdy jedna część się popsuje trzeba oddać go do serwisu narażając się na duże koszty. Natomiast gdy przestanie być wystraszający pod kątem technologicznym trzeba go wymienić na nowy model, ponieważ jakakolwiek modyfikacja jest dalece nieopłacalna. Dlatego też rozwiązaniem tego problemu może być telefon zrobiony z segmentów, łatwych w odpięciu i wymianie na nowe.

PhoneBloks

Segmenty odpowiadające osobno za aparat, głośni, baterię, WiFi i inne, umieszczone są na wspólnej płytce bazowej. Twórca planuje stworzenie specjalnego sklepu gdzie będzie można kupić i sprzedać poszczególne segmenty bądź wstępnie zmontowany telefon. Dodatkowo producent chce umożliwić różnym firmom produkowanie pasujących akcesoriów nie tworząc tym samym monopolu i uatrakcyjniając pomysł.

PhoneBloks

Elementy mogą być opracowane do konkretnych potrzeb, solarne zasilanie baterii, czuły ekran dla osób niewidomych, lekki dla podróżnych itp. Pomysł innowacyjny i śmiały ale został bardzo pozytywnie odebrany i posiada już 476’549 zwolenników, a ilość głosów rośnie z minuty na minutę. Na projekt można zagłosować pod adresem: https://www.thunderclap.it/projects/2931-phonebloks

PhoneBloks

Jakiś czas temu opisywaliśmy podobną koncepcję, w tym przypadku była jednak mowa o modularnym komputerze http://think-about.pl//modulox-laptop-tylko-ze-prosciej/

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .